aggrzejniki logo
22 397 43 92

INFOLINIA 9-18

Moda na geometrię – wprowadź ją do mieszkania, wykorzystując dekoracyjne grzejniki pokojowe

Wednesday, August 10, 2022

Geometria jest dążeniem człowieka do doskonałości, ale jak pokazują najnowsze trendy w aranżacji wnętrz, wcale nie musi być nudna. Zachowanie odpowiednich kątów i odległości sprawia, że takie salony czy pokoje użytkowe są niezwykle funkcjonalne i znacznie łatwiejsze w aranżacji. Warto jednak wzbogacić ich wystój odpowiednimi dodatkami, które wkomponują się w przestrzeń, ale jednocześnie podkreślą jej unikalnych charakter.

Moda na geometrię sięga lat 60., chociaż większości z nas kojarzy się pewnie z nudnym stylem znanym z klasycznych mieszkań w blokach. Nic bardziej mylnego! Dziś geometryczne aranżacje są atrakcyjne, ciekawe i przyciągające uwagę. Motywy geometryczne pozwalają wprowadzić niezwykłą dynamikę, do wydawać by się mogło zwykłego i nudnego salonu. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać i z czym je łączyć.

Grzejnik Dekoracyjny AG MERANO

Geometryczne motywy we wnętrzach

Geometria we wnętrzach już dawno przestała wyrażać się w klasycznych meblościankach. Dziś to jeden z modniejszych trendów w aranżacji pomieszczeń mieszkalnych. Pozwala na dużą dowolność — pokoje w tym stylu są niezwykle ciekawe, a jednocześnie bardzo funkcjonalne i umożliwiające domownikom odpoczynek oraz odcięcie się od chaosu codzienności. We wnętrzach, w których konsekwentnie zachowujemy proporcje, lepiej się regenerujemy i łatwiej zachować nam tzw. work-life balance.

Jak podążać za modą na geometrię?

Jeśli stoimy przed możliwością urządzenia nowego mieszkania, możemy działać bez ograniczeń. Warto postawić na odważne dodatki i charakterystyczne elementy, np. ścianę, na której będzie dominował charakterystyczny geometryczny motyw w ciekawym zestawieniu kolorystycznym lub dywany z mocnym akcentem geometrycznym. Pamiętajmy jednak, aby przestrzeń wokół nas urządzać z umiarem. Akcenty powinny być mocne, ale przyświecać musi nam zasada less is more, ponieważ mnogość wzorów i faktur da nam efekt bałaganu — odwrotny do zamierzonego.

Kolorowe ściany z geometrycznymi wzorami warto nieco uspokoić i stonować klasycznymi dodatkami. Na takich powierzchniach dobrze prezentują się grzejniki dekoracyjne z płaską płytą w odcieniach szarości czy zawsze modnej czerni. Świetnie będą na nich wyglądać matowe wykończenia. Tego typu reprezentacyjna ściana z kaloryferem dekoracyjnym nie wymaga już żadnych innych dodatków, poza odpowiednim doświetleniem.

Jak wprowadzić motywy geometryczne do mieszkania?

Grzejnik Dekoracyjny Pionowy Radox Vertica Dbi

Postaw na kolor i kwadratowe profile, jeśli nie masz możliwości wyremontowania całego mieszkania, ale chcesz wprowadzić do niego geometryczne motywy. Grzejniki dekoracyjne o profilu kwadratowym to wyjątkowa i funkcjonalna ozdoba każdego wnętrza, zwłaszcza modele pionowe, które prezentują się niezwykle widowiskowo. Profile kwadratowe świetnie wyglądają na płaskich powierzchniach, np. gładkich ścianach w jednolitym kolorze, które podkreślą ich niezwykły design. Niektóre modele zostały zaprojektowane z udziałem wybitnych przedstawicieli świata sztuki i swoim kształtem przypominają nowoczesne rzeźby, emanujące ciepłem. W białych wnętrzach można postawić na odważne elementy kolorystyczne. Natomiast szare powierzchnie idealnie wyeksponują lakierowane i chromowane wykończenia, a na czarnych gładkich ścianach nowoczesne modułowe kaloryfery ozdobne mogą tworzyć niezwykłe aranżacje — ciemne ściany pozwalają nam wykorzystać elementy, które w niezwykły sposób łączą różne kolory.

Modnym trendem geometrycznych aranżacji są motywy trójkątne. Grzejniki dekoracyjne o profilu trójkątnym to odpowiedź na potrzeby modernistycznego designu. Ich oryginalny wygląd łączy harmonię z niebanalnym rozwiązaniem, a podłużny i smukły kształt odzwierciedla przemyślaną logikę i jednocześnie niezwykłą finezję.

Geometria w trzecim wymiarze

Grzejnik Dekoracyjny AG BEE Spa collection

Motyw sześciokątnych heksagonów jest odpowiedzią na potrzebę rozprawienia się z klasycznym prostokątem. Już kilkakrotnie heksagon pojawiał się w aranżacji wnętrz, ale tym razem wbił się w najnowsze trendy ze zdwojoną siłą. Dlaczego? Ponieważ jest przełamaniem klasycznych rozwiązań, a jednocześnie swoją formą przypomina plaster miodu, nawiązując do bardzo modnych obecnie inspiracji naturą. Co więcej, formy, które wykorzystują heksagony, wprowadzają efekt trójwymiaru.

Grzejnik Dekoracyjny AG BEE

Heksagony nie lubią nudy — sprawdzą się jednakowo w klasycznych aranżacjach, jak i w salonach w stylu vintage, wprowadzając do nich odrobinę ekstrawagancji. Odpowiedzią na potrzebę podkreślenia unikalnego wystroju jest grzejnik dekoracyjny, który swoim kształtem przypomina plaster miodu. To niezwykłe połączenie kilku dominujących obecnie trendów w technologii i aranżacji wnętrz. Zaletą tych modeli jest to, że świetnie sprawdzają się zarówno w pokojach użytkowych, jak i łazienkach i salonach kąpielowych. Ponieważ modele te są odsunięte nieco od ściany, potęgują efekt trójwymiaru, a w nowoczesnej łazience mogą pełnić funkcję wieszaka na ręczniki. Kaloryfer w wykończeniu szlifowanego złota będzie niezwykle prezentującą się ozdobą na ścianach w odcieniu szarości, ale równie dobrze zaprezentuje się w połączeniu z drewnem.

Pamiętaj, że geometryczne wzory, poza niezwykle designerskim efektem, mają też kilka bardzo użytecznych zalet. Są odpowiedzią na niedoskonałości i wszelkie krzywizny ścian. Z ich pomocą można poprawić proporcje pokoju i optycznie go powiększyć — pionowe pasy sprawiają, że ściany wydają się wyższe, a poziome motywy poszerzają niewielkie pokoje. Geometrię zawsze dobrze tonować, aby uniknąć efektu chaosu i cieszyć się z harmonii.

Grzejnik Dekoracyjny Radox Maze