aggrzejniki logo
22 397 43 92

INFOLINIA 9-18

Grzejnik ozdobny – spraw, by wnętrze stało się wyjątkowe

Tuesday, November 22, 2022

Grzejnik ozdobny – taką frazę wyszukuje w sieci coraz więcej osób. Nic w tym dziwnego, ponieważ to rozwiązanie jest nie tylko funkcjonalne, ale również dekoracyjne. Obecnie producenci tworzą kaloryfery, które nie tylko ogrzewają i utrzymują ciepło w pomieszczeniu. Rozmaite wzory, które dostępne są na rynku stają się także ozdobą wnętrza, w którym zostały zamontowane. Nic zatem dziwnego, że stają się coraz popularniejsze. Dziś zatem opowiemy o grzejnikach dekoracyjnych. Mamy nadzieję, że ta wiedza pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję zakupową.


Z artykułu dowiesz się:

  1. W jakich pomieszczeniach warto wykorzystać grzejniki dekoracyjne?
  2. Jakie modele kaloryferów ozdobnych dostępne są na rynku?
  3. Czy grzejniki dekoracyjne są tak samo praktyczne, jak tradycyjne kaloryfery?

W jakich pomieszczeniach warto wykorzystać grzejniki dekoracyjne?

Ciągle zmieniające się trendy oraz potrzeby i oczekiwania Klientów sprawiają, że rynek grzewczy musi się ciągle rozwijać. Wielu użytkowników oczekuje, że grzejniki będą nie tylko elementem grzewczym, ale również dekoracyjnym. Wymusza to nich często konstrukcja budynku, w której stosuje się duże przeszklenia. Chcąc ogrzać takie miejsca, należy wykorzystać ogrzewanie płaszczyznowe, grzejniki kanałowe lub grzejniki dekoracyjne, które umieszczone na ścianie nie tylko będą dawały ciepło, ale również zdobiły. Okazuje się zatem, że tradycyjne grzejniki, które do tej pory umieszczane były pod oknem, nie wystarczają. W tym momencie najlepszym rozwiązaniem będą grzejniki ozdobne. Niestandardowy wygląd i wymiary sprawiają, że tego typu elementy grzewcze bez problemu można dopasować do wystroju wnętrza. Mnogość oferty sprawia, że Klienci nie zawsze wiedzą, które rozwiązanie będzie dla nich najlepsze. Wybierając ozdobny kaloryfer do pokoju kieruj się m.in. układem grzejnika (czy będzie to kaloryfer poziomy lub pionowy) i jego mocą oraz metrażem pomieszczenia.

Kolejną rzeczą, która jest ważna dla wielu użytkowników, jest kolor grzejnika dekoracyjnego, jego kształt i wymiary. Jeśli żaden z produktów dostępnych na rynku nie spełni Twoich oczekiwań, możesz zamówić bezpośrednio u producenta model grzejnika, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb oraz wystroju domu lub mieszkania. Jest to jeden z argumentów, który sprawia, że grzejniki ozdobne są ciekawą i coraz częściej wybieraną opcją.

Grzejnik ozdobny poziomy lub pionowy można zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Doskonale sprawdzają się w salonie, sypialni, czy łazience. Dzięki nim inwestor jest w stanie nie tylko ogrzać wnętrza, ale także podkreślić jego styl. Wybierając grzejnik ozdobny, możesz dopełnić klasyczne, nowoczesne, czy rustykalne aranżacje.

Jakie modele kaloryferów ozdobnych dostępne są na rynku?

Grzejnik Dekoracyjny z Lustrem Radox Vertica Mirror

Chcąc zamontować w swoim domu grzejniki ozdobne, musisz liczyć się z tym, że oferta produktowa dostępna na rynku jest bardzo bogata. Poza nowoczesnymi i ciekawymi wizualnie kaloryferami pionowymi możesz wybrać także grzejniki z lustrem, czy w geometryczne wzory. Ciekawym rozwiązaniem, szczególnie chętnie stosowanym w małych łazienkach, są minimalistyczne kaloryfery ozdobne, które sprawdzą się także w przedpokoju. Pamiętaj, że wybierając ozdobny kaloryfer do pokoju, jesteś w stanie nie tylko odpowiednio ogrzać wnętrze, ale także nadać mu niebywałego charakteru i często nowoczesnego wyglądu.

Szukając najlepszych rozwiązań, musisz wiedzieć, że na rynku dostępne są ozdobne grzejniki pionowe, poziome, a także takie, które posiadają niestandardowe kształty. Niektóre grzejniki dekoracyjne wyposażono także w podświetlenie, co sprawiło, że są designerskie i pasują do nowoczesnych domów.

Pionowy Grzejnik Dekoracyjny Radox Nova

Bez względu na to, jaki rodzaj kaloryfera wybierzesz, powinieneś mieć świadomość, że wersja ozdobna doskonale wpasuje się w każdy styl. Dobierając odpowiedni model, możesz dopełnić aranżację klasyczną, rustykalną, nowoczesną, skandynawską i każdą, jaką sobie wymyślisz. Wszystko zależy od Twojego gustu oraz wzoru grzejnika, jaki wybierzesz.

Kaloryfery ozdobne z podświetleniem — co warto o nich wiedzieć?

Grzejnik ozdobny do salonu z podświetleniem to dla wielu osób nowość. Jest to nie tylko element grzewczy i dekoracyjny, ale także gadżet, który ma przyciągać wzrok. Podświetlenie sprawia, że tego typu model jest zarazem efektowny i efektywny.

Grzejniki podświetlane, bez względu na to, czy wybierzesz wersję pionową, czy poziomą, są wyposażone w specjalne lampki, które montowane są na górze produktu. Istotne jest to, że mają one różne wersje kolorystyczne, co oznacza, że możesz dobrać je do wystroju wnętrza. Dzięki takim grzejnikom wspólne oglądanie filmu we dwoje lub romantyczna kąpiel nabierają zupełnie innego znaczenia.

Minimalistyczne grzejniki ozdobne — gdzie warto je wykorzystać?

Prosta forma to znak rozpoznawczy minimalistycznych grzejników dekoracyjnych. Tego typu urządzenia grzewcze nie rzucają się w oczy. Ich barwa oraz forma powinny stopić się ze ścianą, na której są zamontowane. Decydując się na to rozwiązanie, musisz wiedzieć, że głowice i zawory są w tych modelach dobrze ukryte. Producenci oferują różne rozwiązania. Czasami minimalistyczne grzejniki przypominają kolumnę lub filar, czym stają się praktycznie niewidoczne. Wzory stosowane w tego typu rozwiązaniach są delikatne i prawie niewidoczne.

Kaloryfery z lustrem, szklanym frontem lub nadrukiem — użytkownicy je kochają

Kaloryfery z lustrem, szklanym frontem lub nadrukiem to bardzo stylowe i nowoczesne rozwiązania, które doskonale sprawdzą się nie tylko jako grzejnik ozdobny do sypialni lub przedpokoju, ale także jako element grzewczy i dekoracyjny w łazience. Dzięki temu rozwiązaniu każde wnętrze stanie się designerskie. Mając takie urządzenie w łazience, poczujesz się jak w najlepszym hotelu albo SPA.

Grzejniki loftowe — metalowa struktura to ich znak rozpoznawczy

Mieszkania w stylu loft rządzą się swoimi prawami. Nic zatem dziwnego, że chcąc urządzić je w takim stylu, szukasz rozwiązań funkcjonalnych i jednocześnie surowych. W takich wnętrzach sprawdzą się zatem grzejniki loftowe o metalowej strukturze, które nie tylko ogrzeją wnętrze, ale także staną się znakiem rozpoznawczym stylu, w jakim urządzono mieszkanie. Tego typu rozwiązanie doskonale będzie komponować się z cegłami, surowością i innymi metalowymi wykończeniami.

Dekoracyjny grzejnik loftowy z transparentną powłoką Irsap Tesi 3

Czy grzejniki dekoracyjne są tak samo praktyczne, jak tradycyjne kaloryfery?

Jeszcze do niedawna mówiło się, że grzejniki ozdobne nie są w stanie dorównać tradycyjnym rozwiązaniem. Obecnie jednak producenci zadbali o to, aby proponowane przez nich rozwiązania w niczym nie ustępowały klasycznym kaloryferom. Co więcej, niektóre modele przewyższają je swoją funkcjonalnością. Dla przykłady, wybierając grzejnik z funkcją podświetlenia LED, a także łącząc grzejnik dekoracyjny z siedziskiem, możesz stworzyć funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie wnętrze.

Pamiętaj jednak o tym, że wybierając grzejnik dekoracyjny, nie powinieneś kierować się jedynie jego designem. Istotne dla Ciebie powinny być przede wszystkim trwałość, materiał wykonania, funkcjonalność oraz moc urządzenia. Nie bez znaczenia będzie także odporność wierzchniej warstwy na czyszczenie środkami chemicznymi, czy na wilgoć (szczególnie jeśli wybierasz kaloryfer ozdobny do łazienki).

Wybierając pomiędzy grzejnikiem dekoracyjnym a klasycznym, nie sposób nie zauważyć, że te pierwsze przeważają nad tymi drugimi dekoracyjnością. Jeśli dodatkowo wybierzesz model, który nie ustępuje im funkcjonalnością, będziesz w stanie stworzyć wnętrze ciepłe i wyjątkowe pod względem wizualnym.

Poziomy Grzejnik Dekoracyjny Radox Nova Horizontal

Podsumowanie

Grzejniki ozdobne są coraz częściej wybierane przez inwestorów. Nie ma co się dziwić, ponieważ wprowadzają one do wnętrza nieco finezji i nowoczesności. Są to elementy grzewcze coraz chętniej wybierane do mieszkań i domów. Dzięki temu, że są ładne i funkcjonalne, pozwalają właścicielom tworzyć wyjątkowe wnętrza, w których znajdują się praktyczne i estetyczne grzejniki przyciągające wzrok. Czego zatem chcieć więcej?