aggrzejniki logo
22 397 43 92

INFOLINIA 9-18

grzejniki plytowe (41)
Grzejniki płytowe

0 - 20 z 41 produktów

Grzejniki płytowe

Grzejniki płytowe to najbardziej klasyczny rodzaj ogrzewania, który można zaobserwować w polskich domach już od wielu lat. Cieszą się niesłabnącą popularnością, gdyż są naprawdę uniwersalne. Oprócz bogatej liczby korzyści, jakie zapewniają, to jeszcze wyróżniają się swoim ponadczasowym designem. Są smukłe, estetyczne, ale też bardzo nowoczesne i minimalistyczne. Do wyboru są różne rodzaje, jednak standardowym egzemplarzem jest Ventil Compact. Zawiera on boczne osłony, które zostały obudowane oraz specjalne tzw. grillowe osłony górne.

Bez obaw można stwierdzić, że kaloryfery płytowe to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu. Dostępne modele znakomicie uzupełnią wnętrza zaprojektowane w bardzo nowoczesnym, tradycyjnym oraz minimalistycznym stylu. Klient, który chce dodać im więcej niepowtarzalności, może wybrać model Purmo Plan FCV, który jest płaski i sprzedawany w różnych kolorach. Dzięki temu nawet klasyczny grzejnik może zyskać wyjątkowy i niepowtarzalny charakter. Tym samym znajduje zastosowanie w salonach, sypialniach, ale też kuchniach czy łazienkach. Dzięki eleganckiemu designowi grzejniki płytowe doskonale dopasują się nawet do bardzo luksusowych apartamentów. Przez to coraz częściej wybierane są również w firmach, hotelach czy restauracjach. Za sprawą niewygórowanej ceny i klasycznego wyglądu na pewno spełnią oczekiwania każdego klienta.

Sprzedawane grzejniki płytowe dostępne są także w różnej wielkości — różnią się szerokością i długością. W ten sposób każdy może dopasować kaloryfery do rozmiaru pomieszczenia, w którym mają się one znaleźć. Co ciekawe są one dostosowane do tego, aby można było je zamontować zarówno na ścianie jako modele wiszące, jak i w pozycji stojącej, jednak wtedy konieczne jest wykorzystanie specjalnych stojaków. Stawiając na grzejniki Brugman Piano-Uniwersal, można wybrać, czy mają one być montowany po prawej, czy po lewej stronie. Wynika to z faktu, iż nie mają one nakładki mocującej.

Montaż grzejników uniwersalnych jest dość prosty. Tym bardziej że większość modeli ma specjalne dwa dolne oraz cztery boczne otwory przyłączeniowe, zawierające gwinty wewnętrzne ½. Decydując się na montaż od dołu, można sprawić, że instalacja stanie się bardziej intuicyjna, ale też dyskretniejsza. Zatem nie wpływa negatywnie na estetykę wnętrza, a kaloryfery stają się funkcjonalnym dodatkiem.

Wysoka jakość kaloryferów płytowych sprawia, że przez wiele lat można cieszyć się ich skutecznością oraz wygodą związaną z dostosowaniem temperatury do własnych potrzeb. Ponadto producent zapewnia zawsze 10-letnią gwarancję. W ten sposób zyskuje się pewność, że nawet mimo upływu wielu lat będzie można wykorzystywać pełnię możliwości zakupionego urządzenia grzewczego. Producent zwrócił uwagę również na kwestie związane z bezpieczeństwem domowników. Dlatego wszystkie elementy tej formy ogrzewania, które sprzedawane są w sklepie, spełniają normę EN-422 oraz mają certyfikaty jakości, a także atesty PZH. Dopuszczalna temperatura, jaką zaleca producent w przypadku tych grzejników to 110 st. C oraz ciśnienie robocze nieprzekraczające 0,8 MPa.