aggrzejniki logo
22 397 43 92

INFOLINIA 9-18

zeliwne (37)
category_banner

0 - 20 z 37 produktów

Żeliwne grzejniki dekoracyjne

W XIX wieku zainteresowanie higieną, komfortem i spadkiem ilości chorób pokrywały się w czasie z rozwojem centralnego ogrzewania, wody, gazu rurowego i sieci podziemnej kanalizacji żeliwnej. Wszystkie z tych systemów uległy ulepszeniu wraz z nadchodzącą rewolucją przemysłową.

Masowa produkcja grzejników żeliwnych sprawiła, że centralne ogrzewanie stało się przystępne dla wielu. Niektóre grzejniki zostały rozbudowane i dołączono w nich specjalne komory grzewcze na talerze i pościel. Ozdobne kratki zapewniały dekoracyjną osłonę dla funkcjonalnych grzejników w miejscach publicznych na przełomie XX w. Takie grzejniki żeliwne stawały się integralną częścią powstających budynków.

Czy retro styl żeliwnych grzejników dekoracyjnych jest dla Ciebie?

Czy styl retro żeliwnego grzejnika jest przestarzały czy cudownie czarujący? Chętnie pomożemy Ci zdecydować, czy tradycyjny styl żeliwnego grzejnika jest odpowiedni dla Twojego domu!

Przy nowoczesnych trendach w aranżacji wnętrz stawiających na minimalizm można łatwo założyć, że nasze wnętrza powinny charakteryzować się eleganckimi i współczesnymi wzorami. Mimo, że żeliwne grzejniki ozdobne przypominające epokę wiktoriańską, są dalekie od współczesności, zdecydowanie watro stworzyć przestrzeń na dekoracyjne detale grzejników żeliwnych w naszych nowoczesnych domach. Niezależnie od tego, czy chcesz ulepszyć cechy swojej zabytkowej posiadłości, czy też nadać tradycyjny charakter współczesnej przestrzeni, zawsze znajdziesz sposób, aby dopasować żeliwny grzejnik retro do swojego stylu wnętrza.

Unowocześniona dekoracja z innej epoki – grzejniki żeliwne

Zainspirowane finezyjnym, dekoracyjnym stylem ruchu secesyjnego, nasze żeliwne grzejniki są idealnym wyborem dla eleganckiej posiadłości. Ozdobne kaloryfery żeliwne łączą w sobie misterne piękno wiktoriańskiego grzejnika z wydajnością nowoczesnego systemu ogrzewania, dzięki temu grzejnik retro jest ucieleśnieniem atrybutów z dwóch epok. Te urządzenia grzewcze będą też doskonale pasować do wnętrz loftowych - łączą w sobie ozdobny design z eleganckim industrialnym stylem w sposób, który pozwala nadać charakter i urok każdej nieruchomości.

Czym wyróżniają się grzejniki żeliwne?

Żeliwne urządzenia grzewcze większości z nas z pewnością kojarzą się ze starodawnymi, szpecącymi kaloryferami, które każdy miał w domu i usiłował ukryć. Żeliwny kaloryfer żeberkowy zalicza się do grupy grzejników członowych. Posiada zazwyczaj kilkanaście ogniw, nazywanych żeberkami. Typową cechą grzejników żeliwnych są duże przekroje wewnętrzne, a więc małe opory przepływu – z uwagi na to są zazwyczaj polecane do instalacji z grawitacyjnym obiegiem wody.

Żeliwo jest znacznie bardziej wytrzymałe niż stal czy aluminium, a jednocześnie wysoka masywność i odporność na korozję sprawiają, że grzejniki z żeliwa charakteryzują się w szczególności trwałością i ponadczasowością. Raz nagrzany kaloryfer bardzo długo utrzymuje wysoką temperaturę nawet po wyłączeniu dostarczanej energii. Urządzenia grzewcze z tego materiału potrafią wytrzymać długie lata, wydajnie i bezproblemowo ogrzewając wnętrze. Dodatkowo dekoracyjne grzejniki żeliwne można podłączyć do instalacji na różne sposoby.

Bogata oferta grzejników dekoracyjnych w AG GrzejnikiDesign – wybór należy do Ciebie!

Już dziś zapoznaj się z naszą gamą grzejników dekoracyjnych online. Wykonane z udziałem najnowszych technologii i najwyższej jakości materiałów grzejniki są dopracowane przez projektantów, dzięki czemu wyróżniają się nietuzinkowym designem. Z dumą prezentujemy niezwykle szeroki wybór dekoracyjnych grzejników żeliwnych ze wspaniałymi ozdobnymi detalami i eleganckimi wzorami. Idealne dla każdego, kto woli styl vintage i awangardowe, oryginalne formy niż tradycyjne alternatywy.

W AG GrzejnikiDesign oferujemy tylko najwyższej jakości ozdobne i dekoracyjne grzejniki do Twojego domu. Na podstawie naszych propozycji widocznych na stronie możesz dopasować swój idealny grzejnik dzięki doborze parametrów dopasowanych do Twoich potrzeb. Żeliwne grzejniki dekoracyjne są dostępne w szerokiej palecie kolorów - od lśniącego i polerowanego metalu po niestandardowe malowanie.

Czas oczekiwania na zamówiony grzejnik wynosi ok. 30 dni, jeśli jednak zależy Ci na czasie, mamy unikalną ofertę grzejników dekoracyjnych dostępnych od ręki! Nie czekaj – wybierz swój kaloryfer artystyczny!