aggrzejniki logo
22 397 43 92

INFOLINIA 9-18

grzejniki dekoracyjne duza moc (133)
category_banner

0 - 20 z 133 produktów

Grzejniki dekoracyjne o dużej mocy grzewczej

W erze, w której mniejsze nieruchomości cieszą się ogromną popularnością i stają się normą, znalezienie rozwiązań grzewczych o odpowiedniej wydajności może być trudnym wyzwaniem.

Oczywiście chcesz zmieścić w swoim domu wymarzone stylowe meble, wyposażenie i dodatki – jednak jak to wygląda w pomieszczeniach o ograniczonej powierzchni ścian, w których konieczna jest znaczna moc cieplna?

Prawdopodobnie kiedyś musiałeś niechętnie wstawiać przestarzałe grzejniki do swoich pokoi, nawet jeśli oznaczało to blokowanie ich meblami i zmniejszenie ich wydajności. Na szczęście w świecie współczesnego ogrzewania domów można teraz uniknąć takich scenariuszy.

Nowoczesne grzejniki dekoracyjne o dużej mocy grzewczej są dostępne w szerokiej gamie wzorów i wykończeń, które upiększają każde pomieszczenie, pomagając maksymalnie wykorzystać kompaktowe przestrzenie i zapewnić odpowiednio wysoką moc cieplną.

Jak dobrać moc grzejnika do pomieszczenia?

Moc grzejników zależy od temperatury wody grzewczej i od temperatury w ogrzewanym wnętrzu. Wymieniając typ kaloryfera, możemy zmniejszać lub zwiększać jego wymiary dopasowując grzejnik do miejsca jego instalacji.

Dobór odpowiednich grzejników jest zawsze wiąże się z pogodzeniem takich aspektów, jak względy estetyczne, cena grzejników i oszczędnościami jakie mają przynieść np. pracując przy niskich temperaturach wody grzewczej.

Na moc grzejnika ma także wpływ temperatura pomieszczenia – im jest ona niższa, tym więcej ciepła może oddać dany grzejnik. Innymi słowy, im niższą temperaturę chcemy uzyskać w pokoju, tym mniejszy grzejnik możemy wybrać.

Aby dobrać moc i wielkość potrzebnego grzejnika, musimy najpierw określić zapotrzebowanie na ciepło pomieszczenia, w którym grzejnik ma być zamontowany.

Brak strat ciepła dzięki pionowym grzejnikom dekoracyjnym

Powszechnym błędem jest przekonanie, że grzejniki pionowe nie mają tak dużej mocy cieplnej, jak ich poziome odpowiedniki. Chcielibyśmy jednak raz na zawsze rozwiać ten mit.

Tylko dlatego, że grzejnik jest ustawiony pionowo, w żaden sposób nie wpływa to na ilość ciepła, które emituje do pomieszczenia.

Grzejnik dekoracyjny AG Vulcanico Is – duża moc grzewcza w kompaktowym wydaniu

Grzejnik dekoracyjny o dużej mocy AG Vulcanico Is to smukły, designerski grzejnik pionowy, który wprowadza prawdziwy zastrzyk nowoczesności do każdego pomieszczenia w domu.

Dzięki subtelnemu profilowi, ten rurowy grzejnik pionowy można umieścić w niewielkich przestrzeniach nie przytłaczając ich, jednocześnie zapewniając imponującą moc cieplną do 4755 W. Model dostępny jest w wielu wymiarach i różnych sposobach podłączenia.

Panelowe grzejniki dekoracyjne – łatwe i równomierne ogrzewanie o dużej mocy

Grzejnik Sheer Flat wyposażony w płaską płytę w komfortowy i równomierny sposób rozprowadza ciepło po całym wnętrzu. Dzięki swojej budowie rekomendowana temperatura pomieszczenia między 18 a 22 °C jest niezwykle łatwa do osiągnięcia w krótkim czasie. Jego minimalistyczna budowa umożliwia bezproblemowy montaż nawet w miejscach nietypowych. Panelowa konstrukcja dekoracyjnego grzejnika o dużej mocy stanowi atrakcyjny element wizualny wnętrza, zapewniając mu niepowtarzalny charakter i tworząc razem spójną kompozycję. 

Duża moc grzejnika dekoracyjnego Irsap Step V Chrom – stylowy i nowoczesny

Jeśli marzysz o funkcjonalnym, acz designerskim grzejniku o dużej mocy, wybór grzejnika z chromowanym wykończeniem może być odpowiedzią, której szukasz.

Polerowany chrom daje piękny efekt lustra, ładnie odbijając światło dookoła pomieszczenia i nadając mu nieco industrialnego charakteru. Doskonały do ​​tworzenia harmonijnej, zachwycającej aranżacji w Twoim domu!

Model grzejnika dekoracyjnego o dużej mocy Irsap Step V Chrom jest dostępny w wielu rozmiarach. Układ profili grzewczych nadaje mu lekkości, co pozwala mu wysmuklić optycznie pokój i sprawić, że ten wydaje się znacznie wyższy, niż jest w rzeczywistości.

Grzejniki ozdobne o dużej mocy - moc grzejnika a parametry instalacji

W opisach naszych produktów używamy opisów, które mogą dla laików wydawać się niezrozumiałe i tajemnicze, np. 75/65/20°C. Liczby te oznaczają odpowiednio:

  • temperaturę zasilenia (75°C),
  • temperaturę powrotu (65°C)
  • temperaturę wewnętrzną pomieszczenia (20°C).

Przy odczytywaniu mocy grzejnika warto wziąć więc pod uwagę parametry najbardziej zbliżone do Twoich potrzeb.

Moc grzejnika a sposób podłączenia do instalacji

Nie wszystkim znany może być fakt, że sposób podłączenia grzejnika do instalacji może decydować o jego rzeczywistej mocy. Dla przykładu, jeśli wybierasz zasilanie dolne, postaw na grzejnik o mocy o 10% większej. Jest to uzasadnione tym, że większość producentów podaje moc dla najefektywniejszego zasilania, czyli krzyżowego (góra-dół). Trzeba zatem uwzględnić margines błędu.