aggrzejniki logo
22 397 43 92

INFOLINIA 9-18

Jakie są najlepsze projekty grzejników dekoracyjnych do różnych pomieszczeń?

Friday, December 15, 2023

Grzejniki, które obecnie montowane są w domach i mieszkaniach, mają pełnić nie tylko funkcję grzewczą, ale także dekoracyjną. Wybierając odpowiednie rozwiązania, warto zatem skupić się nie tylko na parametrach kaloryfera, ale także na jego designie i tym, w jakim pomieszczeniu można go zastosować. W dzisiejszym artykule omówimy nie tylko, jakie modele grzejników dekoracyjnych dostępne są na rynku, ale także w jakich pomieszczeniach warto je zastosować. Co więcej, podpowiemy także, którzy producenci oferują ciekawe wizualnie i funkcjonalne kaloryfery ozdobne. Jeśli chcesz dowiedzieć się znacznie więcej na wspomniany temat, czytaj dalej.


Z artykułu dowiesz się:

  1. Jak działają grzejniki dekoracyjne?
  2. Dlaczego jakość i funkcjonalność grzejników dekoracyjnych jest tak ważna przy ich wyborze do poszczególnych pomieszczeń?
  3. Czy elegancja i prostota grzejników dekoracyjnych jest istotna?
  4. Jakie rodzaje grzejników dekoracyjnych dostępne są na rynku?
  5. Grzejniki dekoracyjne których producentów warto wybrać do poszczególnych pomieszczeń w domach i mieszkaniach?

Jak działają grzejniki dekoracyjne?

Nie da się ukryć, że ciepło jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka, zaraz obok wody i jedzenia. Ludzie pierwotni w pogoni za nim rozpalali w swoich jaskiniach ogniska, a później, kiedy technologia ruszyła do przodu — węgiel w piecach. Rewolucja w ogrzewaniu pojawiła się w 1855 roku, kiedy to urodzony w naszym Kamieniu Pomorskim Franz San Galli wynalazł pierwszy grzejnik. Wówczas inaczej zaczęto patrzeć na ciepło w domach.

Prawie przez 170 lat grzejniki w naszych mieszkaniach działały praktycznie na tej samej zasadzie — ciecz, która była rozgrzewana przez źródło ciepła przechodziła przez kaloryfer, podnosząc tym samym jego temperaturę, dzięki czemu mógł on ogrzewać pomieszczenia poprzez promieniowanie (oddawanie ciepła do zimniejszego otoczenia) albo konwekcję (ogrzewanie powietrza  w pomieszczenia oraz jego cyrkulację).

Obecnie na rynku można spotkać różne alternatywy dla grzejników, jak np. ogrzewanie podłogowe, czy maty grzewcze. Nie są to jednak rozwiązania idealne, ponieważ w niektórych pomieszczeniach nie będą w 100% mogły spełniać swoich funkcji grzewczych, co oznacza, że jedynym słusznym rozwiązaniem będą grzejniki.

Choć zasada działania nowoczesnych grzejników zasadniczo się nie zmieniła, producenci rozwiązań prześcigają się w nowoczesnych formach, które mają podkreślić dekoracyjny charakter wybranych rozwiązań. Decydując się grzejniki dekoracyjne warto mieć na uwadze, że powinny nie tylko ciekawie się prezentować, ale przede wszystkim oferować odpowiednią moc grzewczą. Tylko wtedy można mieć pewność, że będą w 100% odpowiadać na potrzeby użytkowników.

Dlaczego jakość i funkcjonalność grzejników dekoracyjnych jest tak ważna przy ich wyborze do poszczególnych pomieszczeń?

Wybierając grzejnik dekoracyjny i miejsce na niego, należy zwrócić uwagę na to, aby był dostosowany do instalacji grzewczej, a także, żeby miał optymalną moc grzewczą. Warto jednak mieć na uwadze, że nowoczesna technologia wykorzystywana do produkcji kaloryferów ozdobnych sprawia, że nie trzeba iść na kompromis.

Chcąc dobrać prawidłową wielkość grzejnika, należy wykorzystać dane zawarte w projekcie instalacji sanitarnej, który jest integralną częścią każdego projektu domu. Jeśli montaż grzejnika dekoracyjnego będzie odbywał się w mieszkaniu, które jest częścią budynku wielorodzinnego, wówczas możesz nie dysponować takim dokumentem. Oznacza to, że przed nabyciem odpowiedniego modelu, będziesz musiał zasięgnąć porady fachowca.

Decydując się na grzejnik dekoracyjny warto mieć na uwadze, że urządzenie grzewcze o zbyt małej mocy będzie narażało Cię na dodatkowe koszty związane z jego późniejszą wymianą lub dogrzewaniem wnętrza za pomocą innego źródła ciepła.

Grzejniki dekoracyjne wyróżniają się wśród tradycyjnych różnymi kształtami oraz wielkością, co nie oznacza, że mają wysoką moc grzewczą. Wybierając np. ażurowy kaloryfer ozdobny do salonu, może okazać się, że będzie on zajmował sporo miejsca, jednak nie zapewni użytkownikom komfortu cieplnego, ponieważ jego moc będzie niewielka.  Dlatego też wybierają kaloryfery ozdobne do swojego domu, koniecznie zwróć uwagę nie tylko na ich walory estetyczne, ale także na design.

Czy elegancja i prostota grzejników dekoracyjnych jest istotna?

Grzejniki dekoracyjne dostępne na rynku to rozwiązania, których nie trzeba już chować pod parapetem, wręcz przeciwnie — przeróżne formy sprawiają, że doskonale sprawdzają się nie tylko jako urządzenie grzewcze, ale także element wystroju wnętrza.

Nowoczesne grzejniki dekoracyjne wyróżniają się praktycznym minimalizmem, dzięki czemu można je bez obaw zastosować w kuchni, sypialni, części dziennej, a także w przedpokoju. Wystarczy dobrać odpowiedni model, aby podkreślić charakter wnętrza.

Jakie rodzaje grzejników dekoracyjnych dostępne są na rynku?

Obecnie wybierając grzejniki do mieszkania lub domu, wielu użytkowników zwraca uwagę nie tylko na moc kaloryfera, czy cenę, ale przede wszystkim na wygląd. Okazuje się, że coraz częściej decydujemy się na dekoracyjne wersje kaloryferów, które nie tylko ogrzewają wnętrza, ale przede wszystkim je zdobią.

Grzejniki dekoracyjne, które wykorzystywane są w naszych domach mają ciekawe kształty i kolory, dzięki czemu można je wyeksponować. Dodatkowo niektóre modele wyposażane są w dodatkowe akcesoria, jak np. relingi, haczyki, czy półki, co sprawia, że mogą pełnić dodatkowe funkcje.

Wybierając kaloryfery ozdobne, warto znać poszczególne modele jakie dostępne są na rynku. Najczęściej wybieranymi są pionowe grzejniki łazienkowe, które mogą stanowić ciekawy element wystroju wnętrza. Różnorodne modele dostępne na rynku sprawiają, że właściciel mieszkania może zrezygnować z nudnych drabinek, które jeszcze do niedawna były jedynymi modelami, jakie można było spotkać w pokojach kąpielowych.

Większość grzejników dekoracyjnych, które są dostępne na rynku, oferuje się w wariancie pionowym. Niemniej jednak producenci proponują także poziome grzejniki dekoracyjne, które doskonale będą prezentować się zarówno w salonie, sypialni, jak i w przedpokoju. Doskonale sprawdzą się w różnych stylach architektonicznych, zmieniając całkowicie wygląd pomieszczenia. Co więcej, poziome kaloryfery znacznie pomagają w utrzymaniu czystości, ponieważ mamy do czynienia z zamkniętą bryłą.

Kolejnymi rozwiązaniami, które coraz chętniej wybieramy do naszych salonów lub przedpokoju, są grzejniki dekoracyjne z lustrem. Takie rozwiązania pełnią nie tylko funkcję grzewczą, ale także spełniają się w roli pełnoprawnego lustra.

Dodatkowo, chcąc podkreślić oryginalność salonu, z powodzeniem można wykorzystać grzejniki z nadrukiem cyfrowym, w formie obrazu. Jest to kaloryfer, który wyróżnia się zadrukowanym i polakierowanym frontem, który przynosi użytkownikom i ich gościom niepowtarzalne wrażenia wizualne. Będzie doskonale prezentował się na ścianach w jednolitym kolorze.

Grzejniki dekoracyjne których producentów warto wybrać do poszczególnych pomieszczeń w domach i mieszkaniach?

Wybierając grzejniki dekoracyjne do domów i mieszkań, można nabawić się przysłowiowego bólu głowy. Wszystko za sprawą bogatej oferty produktowej, jaka dostępna jest na rynku. Mając na uwadze, że możecie mieć problem z wyborem najlepszego rozwiązania, poniżej przedstawimy kilka propozycji, które naszym zdaniem są godne uwagi.

Arran od Purmo — designerski grzejnik, który sprawdzi się w każdym pomieszczeniu

Arran marki Purmo to niezwykle efektowny grzejnik dekoracyjny, który wyróżnia się niewielką głębokością zabudowy i płaską płytą czołową, która ma zaokrąglone narożniki. Produkt dostępny jest w kolorach z palety RAL, jednak można zamówić go również w specjalnych barwach, które są dostępne w palecie Purmo. Dzięki temu, że w swoim wnętrzu nie ma elementów konwekcyjnych, jest przyjazny dla alergików. Warto również zwrócić uwagę na to, że grzejnik dekoracyjny Arran Purmo wyposażono w dodatkowe wieszaki i relingi, dzięki czemu doskonale sprawdzi się zarówno w łazience, jak i w przedpokoju. Dzięki temu, że można je zamówić zarówno w wersji otwartej, jak i zamkniętej, a także w różnych kolorach, można mieć pewność, że z pewnością urozmaici wnętrze, w którym się znajdzie.

Ekskluzywne grzejniki marki BREM — jest z czego wybierać

Właśnie urządzasz swój dom lub mieszkanie i szukasz wyjątkowych grzejników dekoracyjnych, które zachwycą nie tylko dopasowaną mocą grzewczą, ale również niebanalnym designem. Marka BREM przygotowała dla swoich klientów rozmaite propozycje, które doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Na jakie modele zwrócić uwagę? Podpowiadamy poniżej!

Geometryczny CROSS nadal w modzie

Geometryczne kształty już od kilku sezonów należą do najmodniejszych i najchętniej wybieranych rozwiązań. Nic zatem dziwnego, że producent grzejników dekoracyjnych, marka BREM, projektuje rozwiązania zgodne z trendami i potrzebami swoich klientów. Takim produktem jest z pewnością grzejnik dekoracyjny łazienkowy CROSS V. Jest to model chętnie wybierany przez użytkowników, których ujmuje swoim wyglądem. Jego design sprawia, że choć przeznaczony jest do łazienek, doskonale sprawdzi się także w innych wnętrzach, w których będzie pełnił nie tylko rolę grzewczą, ale także dekoracyjną. Dzięki temu, że można zamówić go w różnych kolorach, bez problemu da się go dopasować do wystroju pomieszczenia.

Grzejnik dekoracyjny HERG BERM — idealne połączenie funkcjonalności z niebanalnym designem

Grzejnik dekoracyjny HERG Öt to rozwiązanie, które od początku pojawienia się na rynku cieszy się ogromną popularnością. Choć przypomina drabinkę, którą najczęściej stosuje się w łazienkach, doskonale będzie prezentował się także w innych pomieszczeniach. Prostokątne, proste rury, które połączono w wysoką drabinkę sprawiają, że kaloryfer majestatycznie wznosi się ku górze. Takie rozwiązanie sprawia, że jest w stanie nie tylko ogrzać duże wnętrze, ale również wysuszyć ubrania i mokre ręczniki, jeśli zostanie wybrany do łazienki. Produkt dostępny jest w wielu kolorach proponowanych przez markę, dzięki czemu inwestor bez problemu dopasuje go do charakteru wnętrza.

Grzejniki dekoracyjne BREM — pozostałe propozycje godne uwagi

Marka BREM wzięła sobie do seraca potrzeby swoich klientów i co rusz proponuje im ciekawe grzejniki dekoracyjne, które z powodzeniem można wykorzystać w każdym wnętrzu. Poniżej przedstawimy jeszcze kilka propozycji godnych uwagi, nad którymi warto się zastanowić, chcąc stworzyć funkcjonalne i niebanalne wnętrze:

  • Grzejnik RAW — doskonale wpisuje się w hasło producenta “grzejniki dla architektury”. Doskonale sprawdzi się w wielu wnętrzach, nie tylko industrialnych. Dzieje się tak za sprawą jego budowy. Kaloryfer składa się bowiem  z trzech, podwójnych kwadratów, połączonych ze sobą pionowo. Dodatkowo przednie kwadraty są przedzielone po przekątnej kolejnymi elementami grzewczymi, dając ciekawy efekt wizualny.
  • Grzejnik Clip — patrząc na niego nie sposób oderwać wzroku i stwierdzić, że jest to kaloryfer. W tym designerskim modelu ukryto dynamizm. Zaprojektowano go i wykonano w pop-artowej konwencji, dlatego można mieć pewność, że będzie przepiękną ozdobą każdego wnętrza, któremu doda charakteru.
  • Grzejnik ZOOM — jest to geometryczny, przestrzenny kaloryfer, który idealnie wpisze się w potrzeby użytkowników łazienki. Wyposażono go bowiem w półki na ręczniki, dzięki czemu po kąpieli domownicy zawsze będą mogli otulić się ciepłym, miłym w dotyku materiałem.
  • Grzejnik LUCAL — jest to model wyjątkowy, ponieważ może posłużyć nie tylko jako urządzenie grzewcze, ale również jako lampa, jeśli użytkownik zastosuje w tym modelu lampę halogenową o mocy 100-300 W. Całość jest harmonijna i delikatna, a także z pewnością niepowtarzalna. Grzejnik doskonale będzie prezentował się przede wszystkim w salonie. Możesz go jednak wykorzystać także w biurze.

Grzejniki dekoracyjne do różnych pomieszczeń — podsumowanie

Wybierając grzejniki dekoracyjne, każdy inwestor powinien wziąć pod uwagę nie tylko ich względy dekoracyjne, ale także funkcjonalność. To, jaki kaloryfer wybierze będzie w dużej mierze miało wypływ na to, czy w pomieszczeniu będzie ciepło. Warto zatem wybierać modele, które nie tylko pięknie ozdobią pomieszczenia i sprawią, że stanie się ono oryginalne, ale również takie, które posiadają odpowiednią moc. Jeśli nie wiesz, który grzejnik dekoracyjny wybrać do swojego domu, skontaktuj się ze specjalistami ze sklepu artykulygrzewcze.pl specjalistami, którzy z pewnością pomogą Ci wybrać kaloryfer idealny.