aggrzejniki logo
22 397 43 92

INFOLINIA 9-18

Grzejniki łazienkowe Warszawa

Friday, March 20, 2020

Warszawa to miasto nowoczesne z cała gamą modernistycznych apartamentów w centralnych częściach miasta, jak i olbrzymią ilością nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego rozwijającego się tutaj w bardzo szybkim tempie. W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przywiązuje się do dobrze zaplanowanych i ciekawie zaaranżowanych wnętrz, w tym także łazienek. Wielu warszawiaków stara się znaleźć ciekawe elementy wyposażenia wnętrz w tym dekoracyjne grzejniki łazienkowe.

Funkcjonalne grzejniki ozdobne

Grzejnik łazienkowy stał się elementem istotnym zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych. Grzejnik do łazienki powinien łączyć trzy funkcje: odpowiednio ogrzać pomieszczenie, służyć jako suszarka na ręczniki , oraz być ozdobnym elementem podkreślającym aranżację całej łazienki. Ciężko bowiem o ładną łazienkę bez dopasowanego do niej grzejnika. Wiedzą o tym architekci wnętrz, którzy upodobali sobie szczególnie minimalistyczne grzejniki łazienkowe w ponadczasowych wykończeniach. Grafitowy czy czarny grzejnik o kwadratowych profilach to modny element wielu projektów. Oferta grzejników dekoracyjnych jest jednak naprawdę duża i każdy może bez problemu znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Dowolność wzorów i kolorów

Producenci proponują dekoracyjne grzejniki łazienkowe w najróżniejszych formach i kolorystyce. Do wnętrz nowoczesnych mamy grzejniki łazienkowe kwadratowe czyli oparte na profilach kwadratowych bądź prostokątnych, gdzie wybór wykończenia grzejnika możemy dopasować do zaplanowanej armatury łazienkowej. Jeżeli wymarzyliśmy sobie czarne baterie, ostatnio bardzo popularny trend w aranżacji łazienek, to doskonałym dodatkiem do nich będzie grzejnik łazienkowy czarny. Dodając do grzejnika eleganckie czarne zawory, osiągniemy spójną wzorniczo całość. A może trochę błysku? Grzejnik łazienkowy chromowany na pewno nam to zapewni, ponadto będzie pasował do najpopularniejszych baterii w tym samym wykończeniu. Innym efektownym rozwiązaniem, podbijającym szturmem rynek wnętrzarski są grzejniki złote oraz dedykowane do nich złote zawory. Złoty grzejnik pięknie komponuje się z modnymi obecnie kolorami: szmaragdową zielenią, kobaltem czy winną czerwienią i tworzy wrażenie ciepła i elegancji.


Grzejniki łazienkowe retro – Warszawa

Moda na klasykę we wnętrzu utrzymuje się od wielu lat i nie wygląda na to, aby coś w tej kwestii miało się zmienić. Wręcz przeciwnie, wraz z coraz większą ilością inwestycji deweloperskich polegających na rewitalizacji starych warszawskich kamienic czy tworzeniu industrialnych kompleksów mieszkaniowo – usługowych na terenach starych, nieczynnych zakładów produkcyjnych, np. na warszawskiej Pradze, moda na retro uderza ze zdwojoną siłą. Do stylowego wnętrza w kamiennicy pasuje doskonale grzejnik żeliwny, trwały i ponadczasowy, często ozdobiony kunsztownymi ornamentami. Do łazienki coraz chętniej wybierany jest grzejnik łazienkowy retro inspirowany przez oryginalne grzejniki w stylu angielskim. W tym zakresie prym wiodą grzejniki chromowane retro jak Radox Empire Multi, Radox Empire czy grzejnik retro Radox Empire Art Deco. Swój renesans przeżywają również grzejniki do loftów. Dotychczas poszukiwane szczególnie przez klientów z Łodzi czy Żyrardowa gdzie rynek nieruchomości obfitował we wnętrza typu loft, obecnie grzejnik do loftu jest celem poszukiwań coraz większej rzeszy Warszawiaków. Również producenci coraz częściej mają w swojej ofercie grzejniki industrialne. Grzejnik typu Favier w nowoczesnej odsłonie czy surowe modele z widoczną strukturą i spawami to coraz bardziej pożądany element wykończenia wnętrz.