aggrzejniki logo
22 397 43 92

INFOLINIA 9-18

grzejniki lazienkowe profil prostokatny (320)
category_banner

0 - 20 z 320 produktów

Grzejniki łazienkowe o profilu prostokątnym

Większość z nas zapewne zna zasadę działania grzejników łazienkowych - wykorzystują one gorącą wodę w celu ogrzania wnętrza. Co więcej, są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach, aby pasowały do ​​każdego pomieszczenia. Jeśli jednak zauważysz, że rachunki za zaczęły wzrastać, prawdopodobnie oznacza to, że Twoje grzejniki łazienkowe wymagają modernizacji. Stare grzejniki mogą być niewydajne, ponieważ są blokowane przez szlamowe zanieczyszczenia, które mogą tworzyć się wewnątrz żeberek. Ich efektywność może również ulec pogorszeniu w wyniku uwięzienia pęcherzyków powietrza w żebrach. Zdarza się to częściej w starszych grzejnikach, które są również znacznie trudniejsze do wypłukania i prawidłowego czyszczenia.

Nowoczesne grzejniki prostokątne do łazienki – design w parze z oszczędnością

Nowe technologie, które stosowane są przy produkcji nowoczesnych pionowych grzejników łazienkowych, zapewniają nową jakość funkcjonalności i wydajności kaloryferów łazienkowych. Dzięki ich przemyślanej budowie i specyfikacji technicznej, grzejniki łazienkowe prostokątne pozwolą Ci znacznie obniżyć rachunki za ogrzewanie. Jeśli jesteś wynajmującym lub wykonawcą robót budowlanych pracującym przy projekcie, prawdopodobnie już wiesz, że posiadanie nowoczesnego systemu centralnego ogrzewania to świetny sposób na zwiększenie wartości dowolnej nieruchomości, dlatego zawsze warto zwrócić szczególną uwagę przy wyborze grzejników łazienkowych z profilami prostokątnymi.

Najczęstsze dylematy przy wyborze grzejnika łazienkowego – wielkość i kształt

Często mówi się, że „wygląd to nie wszystko, ale z pewnością pomaga”. Tę samą zasadę można wykorzystać przy wyborze pionowych grzejników łazienkowych. Stylowy i nowocześnie wyglądający grzejnik może wiele zdziałać w przypadku każdego wystroju, dlatego ważne jest, aby wybrać coś, co będzie dobrze wyglądać, zwłaszcza jeśli planujesz zamontować go na ścianie w widocznym miejscu.

Oczywistym wydaje się fakt, że większe grzejniki zapewniają większą moc grzewczą. Przy zakupie grzejnika warto dokładnie wymierzyć swoje pomieszczenie i upewnić się, że wybrany grzejnik o profilu prostokątnym będzie w stanie ogrzać dane wnętrze, nie będąc jednocześnie zbyt dużym i nieporęcznym.

Jeszcze przed kupnem grzejnika prostokątnego pomyśl również o miejscu na ścianie, które masz zamiar przeznaczyć na grzejnik łazienkowy. Jeśli masz ograniczone możliwości, idealnym rozwiązaniem będzie być właśnie łazienkowy grzejnik pionowy. Grzejniki pionowe mają również tę zaletę, że smukłe i efektowne, więc stylowo wpasują się w charakter każdego domu!

Grzejniki łazienkowe o profilu prostokątnym – z czego są tworzone?

Różne materiały inaczej przewodzą ciepło. Grzejnik panelowy wykonany z materiału najlepiej przewodzącego ciepło będzie najtańszy w eksploatacji, ale jego zakup prawdopodobnie będzie kosztował trochę więcej, więc znalezienie idealnego grzejnika może wymagać rozważenia krótko- i długoterminowych oszczędności.

Najlepszymi materiałami dla grzejników łazienkowych, na które należy zwrócić uwagę, są aluminium, ceramika, a także stal nierdzewna. Grzejniki łazienkowe z profilem prostokątnym z aluminium doskonale przewodzą ciepło, a jednocześnie są lekkie i trwałe, dlatego aluminiowa obudowa i elementy grzewcze gwarantują wydajny grzejnik. Ceramika jest zbyt delikatna, aby można ją było stosować na zewnątrz grzejnika, ale stanowi świetny wewnętrzny element grzejny w jednostce elektrycznej. Niezwykle wydajnie generuje i przechowuje ciepło, dzięki czemu pozostanie ciepło przez długi czas, nawet bez zasilania. Stal nierdzewna to również świetny wybór jako materiał do prostokątnych grzejników łazienkowych – jest metalem żaroodpornym i odpornym ogniowo, więc dobrze sprawdza się przy kontakcie z bardzo wysokimi temperaturami. Grzejniki łazienkowe o profilu prostokątnym ze stali nierdzewnej są też odporne na korozję i wytrzymałe mechanicznie.

Prostokątne grzejniki łazienkowe – szeroki wybór w AG GrzejnikiDesign

W AG GrzejnikiDesign można znaleźć bogatą ofertę pionowych grzejników łazienkowych z profilami prostokątnymi. Każdy z pewnością znajdzie model pasujący do indywidualnych gustów i preferencji. Dla wyznawców minimalizmu polecamy takie warianty, jak Radox Minimal, Radox Allure czy PMH Darius. Miłośników fantazyjnych kształtów i wyróżniających się oryginalnością produktów polecamy m.in. pionowy grzejnik łazienkowy o profilu prostokątnym Radox Broc Chrom, Radox Drepthungi czy grzejnik prostokątny Radox Shelf.