aggrzejniki logo
22 397 43 92

INFOLINIA 9-18

z wentylatorem (7)
category_banner

0 - 7 z 7 produktów

Grzejniki kanałowe z wentylatorem

Grzejniki kanałowe to nie tylko hit wizualny, ale też niezwykle praktyczna forma ogrzewania. Dzięki tym produktom można zaoszczędzić sporo miejsca w wybranym pomieszczeniu — w łazience, salonie, sypialni czy w kuchni. Z powodzeniem można wykorzystywać je także w hotelach, restauracjach, instytucjach publicznych czy w biurach. Będą bardzo praktycznym rozwiązaniem przy pokojach o niewielkim metrażu. Jeśli chodzi o jego typowe zastosowanie, to zawsze idzie w parze z wodną instalacją centralnego ogrzewania, która musi być zainstalowana, aby móc czerpać wszystkie korzyści z prezentowanych modeli.

Na szczególną uwagę zasługują grzejniki kanałowe z wentylatorem, gdyż pozwalają zyskać sporą oszczędność. Wynika to przede wszystkim z tego, że wykorzystana zostaje tutaj cyrkulacja powietrza. Dzięki temu w krótkim czasie ciepło wędruje z kaloryfera i jest systematycznie rozprowadzane po całym pomieszczeniu. Co ciekawe jest to także rozwiązanie całkowicie bezpieczne i nawet po nadepnięciu na kratkę, nie można się oparzyć.

Wydajność tej formy ogrzewania podłogowego jest także bardzo duża. Wyjątkowe wyniki cieplne możliwe są do uzyskania dzięki temu, że cyrkulacja powietrza jest zawsze optymalna. W dodatku pojemność wodna jest stosunkowo niewielka i pomaga to w szybszym nagrzewaniu. Przeszkodą nie są nawet bardzo niskie temperatury. Dlatego bardzo często ten rodzaj kaloryfera montuje się we wnętrzach, w których trudniej jest uzyskać komfortową temperaturę. Oprócz tego doskonale sprawdzi się również w pobliżu okien, drzwi wychodzących na taras czy na balkon, czyli wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość, że dociera chłodne powietrze z zewnątrz.

Wśród innych atutów kaloryferów dekoracyjnych z wentylatorem można wyróżnić również to, że są one wykonane z materiału nierdzewnego — mowa tutaj np. o Radox Design. Zatem na dłużej pozostają w idealnym stanie i są mniej narażone na awarie. Ponadto kratki grzejników zostały pokryte specjalnym lakierem. W ten sposób kurz nie przywiera do nich, dzięki czemu w pomieszczeniu jest czyściej, bezpieczniej i estetyczniej. Wielbiciele ekologicznych rozwiązań również docenią te grzejniki podłogowe, gdyż sam proces ich spawania odbywał się w taki sposób, aby uniknąć wydobywania się szkodliwych dla środowiska substancji.

Kaloryfery kanałowe to nie tylko wyjątkowo innowacyjny model, ale też model cechujący się wieloma walorami estetycznymi. Mimo minimalistycznego wyglądu nadal może być swoistą dekoracją wnętrza. Najważniejsze jest to, aby dopasować model grzejnika do designu pomieszczenia. W sklepie dostępne są rozmaite materiały, z których może być wykonana kratka kaloryfera — z drewna, jak w przypadku modeli Radox, ale też ze stali nierdzewnej czy aluminium, co ma miejsce przy grzejnikach Verono. Wtedy może być ona lakierowana na dowolny kolor spośród ponad 220 dostępnych odcieni. To sprawia, że jeszcze łatwiej jest wybrać model, który podkreśli styl panujący w konkretnym wnętrzu. Z kolei drewniane kratki mogą zostać wykonane z dębu, jesionu, buku, jatobu bądź z merbau. Warto zwrócić uwagę również na to, że kratka może być zwijana lub też sztywna.