aggrzejniki logo
22 397 43 92

INFOLINIA 9-18

grzejniki boczne (43)
Grzejniki boczne

0 - 20 z 43 produktów

Grzejniki boczne

Poradniki z zakresu budownictwa i aranżacji wnętrz zalecają, aby w zależności od przeznaczenia danego pomieszczenia panowała tam inna temperatura. Przykładowo przyjęło się, że w sypialni i holu powinna być ona niższa niż w innych miejscach naszego domu i wynosić od 16 do 18 °C. Na drugim biegunie znajduje się łazienka, gdzie mówi się już o ok. 24 °C. Żeby tak się stało, należy zaopatrzyć się w grzejnik o odpowiedniej mocy grzewczej. Szczególnym przypadkiem jest sytuacja, gdy to warunki zewnętrzne narzucają nam konieczność zastosowania konkretnych rozwiązań np. mieszkamy w bloku, gdzie spółdzielnia mieszkaniowa określiła konkretne standardy odnośnie wymiarów kaloryfera i sposobów jego podłączenia. W takich okolicznościach doskonale sprawdzają się grzejniki łazienkowe boczne. Czyli takie, które umożliwiają użytkownikowi ich podłączenie z boku.

Nie tak dawno temu był to jedyny sposób na zamontowanie kaloryfera do instalacji wodnej. W szczególności dotyczyło to grzejników żeliwnych starego typu. Aktualnie podłączenie boczne jest stosowane w przypadku, gdy rury już są wyprowadzone, a użytkownik nie chce dokonywać żadnych dodatkowych przeróbek. Wykorzystując specjalny adapter, istnieje możliwość zamontowania nowego urządzenia grzewczego do starej instalacji. Wielkim plusem takiej operacji jest brak koniczności kucia w ścianie i zrywania kafelków. W naszej szerokiej ofercie produktowej każda zainteresowana osoba może znaleźć grzejnik łazienkowy odpowiadający jej indywidualnym potrzebom i wymaganiom.

Warto zwrócić szczególną uwagę na model Gina Bis od firmy Monkiewicz. Zaprojektowany klasycznie w formie drabinki, która doskonale komponuje się w każdym wnętrzu łazienkowym. Jego niebanalne wzornictwo docenią w szczególności miłośnicy minimalizmu w sztuce użytkowej. Wysoka moc grzewcza 483 W w sposób przyjemny rozprowadza ciepło po wnętrzu i równomiernie je nagrzewa. Dodatkowo kaloryfer charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością. Przestrzenie między rurkami spokojnie mogą posłużyć użytkownikowi jako praktyczna suszarka lub wieszak na ubrania podczas zażywania wieczornej kąpieli.

Równie interesującą propozycją z naszej oferty jest model Silvana Bis od tego samego producenta. Jego cechą charakterystyczną są dwie wysunięte górne rurki tworzące „półkę cieplną”, która zwiększa możliwości użytkowe i funkcjonalność całej konstrukcji. Moc grzewcza 506 W bez problemu ogrzeje nawet łazienki o większej kubaturze.

Jeżeli nie wiemy, jaki grzejnik łazienkowy z podłączeniem bocznym będzie dla nas odpowiedni, to dobrym rozwiązaniem w takich okolicznościach jest skorzystanie z pomocy specjalisty od systemów grzewczych. W oparciu o jego wiedzę i doświadczenia wybierzemy kaloryfer o odpowiedniej mocy grzewczej, wymiarach i taki, który idealnie wpasuje się do posiadanej przestrzeni łazienkowej.

W naszej szerokiej ofercie produktowej znaleźć można grzejniki łazienkowe boczne od tak uznanych producentów na rynku artykułów grzewczych jak: Monkiewicz czy Radox Design. Każdy z nich korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia i wiedzy stworzył produkt solidny i godny polecenia nawet najbardziej wymagającym klientom.