aggrzejniki logo
22 397 43 92

INFOLINIA 9-18

Wydajne grzejniki dekoracyjne – wybrać wygląd czy komfort użytkowania?

Friday, October 14, 2022

Nie da się ukryć, że z roku na rok wydajne grzejniki dekoracyjne stają się coraz bardziej popularne. Pełnią nie tylko rolę dekoracyjną, ale także są doskonałym źródłem ciepła. Jeżeli zastanawiasz się, czy taki zakup będzie udanym, zapewniamy Cię, że tak! W poniższym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości, które do tej pory sprawiały, że nie zdecydowałeś się na kupno ozdobnego grzejnika.


Z artykułu dowiesz się:

  1. Jakie rodzaje grzejników dekoracyjnych znajdziesz na artykulygrzewcze.pl?
  2. Czy mały grzejnik o dużej mocy pozwoli skutecznie ogrzać pomieszczenie?
  3. Jak kształtują się ceny grzejników dekoracyjnych?

Przyglądając się nowoczesnemu budownictwu, nie sposób nie zauważyć, że inwestorzy coraz częściej odchodzą od rozwiązań, które do tej pory uznawane były za standardowe. Można zauważyć sporą ilość przeszkleń, które wprowadzają do wnętrz znacznie więcej światła. Oznacza to także wiele zmian aranżacyjnych, w tym także stosowanie źródeł ciepła, których nie montuje się pod parapetem. W takiej sytuacji doskonale sprawdzają się dekoracyjne wydajne grzejniki pokojowe, które można umieścić na ścianie. Rozwiązanie to spełnia pierwotną funkcję i jednocześnie doskonale się prezentuje. Odpowiednio dobrane staną się nie tylko doskonałym źródłem ciepła, ale także doskonałym uzupełnieniem aranżacji. Najczęściej poszukiwanymi są wydajne grzejniki łazienkowe oraz pokojowe. Bez względu na to, na którym z nich Ci zależy, musisz wiedzieć, że każdy zmieni Twoje wnętrza nie do poznania.

Jakie rodzaje grzejników dekoracyjnych znajdziesz na artykulygrzewcze.pl?

Oferta rynkowa grzejników dekoracyjnych jest bardzo bogata. Również na artykulygrzewcze.pl znajdziesz wiele modeli, które sprawią, że Twój dom stanie się wyjątkowy. Wybierając najlepszy model, warto kierować się kilkoma kryteriami, które ułatwią podjęcie ostatecznej decyzji.

Pionowy czy poziomy?

Jednym z pierwszych kryteriów, które trzeba wziąć pod uwagę jest to, czy w Twoim wnętrzu sprawdzi się grzejnik dekoracyjny poziomy, czy grzejnik dekoracyjny pionowy. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz ograniczoną przestrzeń. Wydajne kaloryfery poziome doskonale podkreślają charakter wnętrza, natomiast pionowe optycznie je podwyższają, czyniąc je bardziej przestrzennym.

Z metalu, czy innego materiału?

Wydajne grzejniki pokojowe różnią się między sobą wieloma aspektami. Jednym z nich jest materiał, z którego je wykonano. Zapewne zdajesz sobie sprawę, że to tworzywo, z jakiego wykonano kaloryfer, ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o estetykę projektu oraz właściwości cieplne. W ofercie naszego sklepu internetowego możesz znaleźć wydajne grzejniki aluminiowe, stalowe miedziane, a także kaloryfery z lustrem. Te ostatnie mogą stać się doskonałym elementem aranżacyjnym, który podkreśli charakter wnętrza.

Pamiętaj o funkcjonalności

Wybierając grzejnik dekoracyjny, należy brać pod uwagę nie tylko jego atrakcyjny wygląd, ale także moc oraz funkcjonalność. Wymagającym Klientom, którym zależy na atrakcyjnych wizualnie rozwiązaniach z pewnością przypadną do gustu grzejniki z lustrem, a tym, którym zależy na funkcjonalności wydajne grzejniki łazienkowe wyposażone w dodatkowe wieszaki na ręczniki i ubrania.

Czy mały grzejnik o dużej mocy pozwoli skutecznie ogrzać pomieszczenie?

Decydując się na kaloryfer ozdobny, trzeba mieć na uwadze, że każdy z nich charakteryzuje się mniejszą wydajnością. Czy zatem mały grzejnik o dużej mocy będzie w stanie ogrzać wnętrza Twojego domu? Pamiętaj, że wybierając konkretny kaloryfer, musisz dobrać go pod względem rozmiaru i odpowiedniej mocy, która będzie w stanie zapewnić właściwą temperaturę we wnętrzu w czasie okresu grzewczego. Wybierając grzejnik pamiętaj, aby uwzględnić nie tylko wiek i rodzaj budynku, ale także zastosowaną w nim termoizolację.

Grzejnik Dekoracyjny o dużej mocy Radox Costa

Wybierając odpowiedni kaloryfer, musisz mieć na uwadze rodzaj instalacji grzewczej, z której będziesz korzystać. Ściślej mówiąc — zwróć uwagę na temperaturę wody, która będzie docierała do kaloryfera i z niego wracała oraz na temperaturę, jaka panuje w pomieszczeniu. Pamiętaj, że inne wartości będą sprawdzały się przy instalacjach gazowych, a inne, jeśli korzystasz z ogrzewania miejskiego albo własnego pieca.

Jeżeli nie jesteś w stanie samodzielnie wybrać rozwiązania, skontaktuj się ze specjalistami z artykulygrzewcze.pl, którzy pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie.

Jak kształtują się ceny grzejników dekoracyjnych?

Popularność grzejników dekoracyjnych sprawiła, że obecnie dostępne są dla przeciętnego konsumenta. Na naszej stronie tani grzejnik dekoracyjny kupisz już nawet od około 400 zł. Przeciętnie jednak trzeba liczyć się z kosztem między 1000 a 3000 tysiące złotych. Dla bardziej wymagających mamy także modele, które kosztują nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Dysponując odpowiednim budżetem, Klienci mogą wybierać spośród wielu wzorów i kolorów. Jeśli posiadają odpowiedni budżet, mogą także zindywidualizować własny projekt. Ten jednak będzie liczony w dziesiątkach tysięcy złotych.

Podsumowanie

Decydując się na wydajne grzejniki dekoracyjne z artykułygrzewcze.pl, możesz mieć pewność, że otrzymasz produkty najwyższej jakości, które zapewnią nie tylko komfort termiczny, ale również atrakcyjny wygląd wnętrza.

Kaloryfery dostępne w naszym sklepie internetowym wyróżniają się bogactwem wzorów i kolorów oraz wieloma dodatkowymi funkcjami, które sprawiają, że są praktyczne. Wybierając jedno z rozwiązań, możesz mieć pewność, że dopełnisz wnętrze w 100% i podstawisz przysłowiową “kropkę nad i”.