aggrzejniki logo
22 397 43 92

INFOLINIA 9-18

grzejniki szklane (11)
category_banner

0 - 11 z 11 produktów

Grzejniki szklane

Żeliwne kaloryfery starszego typu nie nastrajają pozytywnym klimatem i trudno je atrakcyjnie zaaranżować. Podobnie sytuacja wygląda z kaloryferami ceramicznymi. Producenci grzejników wychodzą jednak temu naprzeciw, oferując niestandardowe, dekoracyjne grzejniki szklane.

Stworzone najczęściej ze szkła hartowanego grzejniki charakteryzują się przede wszystkim niezwykłym wyglądem. Oprócz wyglądu zachęcają swoimi właściwościami. Równomierny kształt przekłada się na dobre parametry naturalnej konwekcji cieplnej. Grzejniki ze szkła mają duże zdolności do akumulowania i oddawania ciepła. Przekłada się to nie tylko na klasyczniej rozumianą wydajność cieplną, ale oszczędność finansową w innym wymiarze. Nagrzane szkło jeszcze przez długi czas będzie oddawać ciepło nawet wtedy, gdy ogrzewanie będzie już wyłączone.

Wytrzymałe, antystatyczne i szybkie w działaniu? Takie są właśnie grzejniki szklane

Ekskluzywne grzejniki szklane świetnie nadają się do szybkiego suszenia ręczników, ubrań i innych artykułów. Wiele przedstawianych w tej kategorii produktów posiada specjalne boczne otwory grzewcze. Sposób emitowania ciepła w takim przypadku jest jeszcze bardziej efektywny. Atrakcyjne grzejniki ze szkła hartowanego rozprowadzają ciepło nieraz w bardziej równomierny sposób, niż inne produkty.

Szklane panele, którymi zakończone są grzejniki szklane, charakteryzują się wieloma właściwościami, których nie mają inne materiały. Warto zwrócić uwagę na ich antystatyczność. Cecha ta sprawia, że grzejniki szklane znacznie mniej przyciągają do siebie kurz i inne drobne nieczystości. Jest to zaleta dla wszystkich, którzy pragną mieć wyrafinowany, doskonale wyglądający grzejnik, ale także dla alergików. Co więcej, gładka powierzchnia szklana jest bardzo łatwa w czyszczeniu, czemu sprzyja również pozbawiona części wklęsłych konstrukcja kaloryferów.

Wyrafinowane grzejniki szklane – idealne dla pasjonatów dobrego stylu

Właściwości szklanych grzejników sprawiają, że są to propozycje godne rozpatrzenia przez każdego domownika. Z pewnością jednak na osobną uwagę zasługuje wygląd tych produktów. Wyrafinowane grzejniki dekoracyjne szklane są osobnym dziełem sztuki. Zachwycają swoim wyglądem, który może pasować do pomieszczeń urządzonych w stylu eklektycznym, nowojorskim, modernistycznym czy – w zależności od modelu – nawet minimalistycznym.

Kolejną zaletą szklanego grzejnika artystycznego jest fakt, że może być umieszczony w łazience, pomieszczeniu dziennym, jak i sypialnianym. Niektóre produkty, takie jak np. szklany grzejnik dekoracyjny Nova, mają formę lustra, dzięki czemu idealnie wypełniają przestrzeń. Umieszczenie ich dodatkowo przyczyni się do wizualnego powiększenia pokoju, łazienki lub np. korytarza. Należy także zwrócić uwagę na to, że oferowane produkty w tej kategorii wyposażone zostały w systemy pozwalające na niewidoczną instalację przyłączy. W rezultacie od strony frontalnej podziwiać można wyłącznie dekoracyjny grzejnik – w formie lustra lub np. artystycznego kształtu.