aggrzejniki logo
22 397 43 92

INFOLINIA 9-18

Wybieramy grzejnik dekoracyjny do salonu. Jak wybrać grzejnik dekoracyjny?

Friday, March 20, 2020

Jaki grzejnik dekoracyjny? Jak wybrać grzejnik.

Salon to pomieszczenie, które chcemy aby wyglądało najbardziej reprezentacyjnie, w związku z tym, że to właśnie w nim spędzamy dużo czasu, tutaj odbywają się zwykle uroczystości i spotkania z przyjaciółmi czy rodziną. Grzejnik salonowy powinien zatem spełnić dwie funkcje, zapewnić nam komfortową temperaturę a także być ozdobą tego ważnego pomieszczenia. Wybór grzejnika ozdobnego do salonu to często duży dylemat. Rodzą się pytania czy ma to być grzejnik wysoki pionowy, czy może grzejnik poziomy np. podokienny. Jaki wybrać kolor, jaką moc?

Pierwszą wartością jaką powinniśmy dobrać to moc, ponieważ nasz komfort cieplny jest sprawą priorytetową. Możemy w kwestii doboru mocy zdać się na doradców w salonie sprzedaży grzejników. Po otrzymaniu danych dotyczących powierzchni, kubatury pomieszczenia, izolacji budynku i rodzaju ogrzewania przedstawią nam szacunkową moc jaką powinien mieć grzejnik. Jeżeli chcecie Państwo samodzielnie się zorientować jak oszacować moc grzejników zapraszamy do naszego artykułu.

Jak dobrać moc grzejnika?

Znając zapotrzebowanie na moc, będziemy mogli ustalić czy decydujemy się na grzejnik pionowy, coraz częściej dobierany przez architektów wnętrz, nowocześniej się prezentujący niż przy typowej podokiennej lokalizacji.

Grzejniki wysokie mają jeszcze jedną zaletę, mianowicie możemy je zawiesić na wąskich ściankach, które trudno wykorzystać do innych celów.
Wachlarz wzorów modeli grzejników wysokich jest pokaźny:

 • do wnętrz nowoczesnych – grzejniki nowoczesne
  Do wnętrz nowoczesnych możemy zastosować stonowane
  minimalistyczne modele, dzięki którym osiągniemy spójną całość wnętrza. Najpopularniejsze modele grzejników to: płaskie modele grzejników firmy Radox takie jak grzejnik Nova, Nova Flat, Nova Mirror, Sheer, Sheer Flat. Charakteryzują się one prostą forma i niewielką głębokością, dzięki czemu nie odstają od ściany i nie ingerują w głąb wnętrza. Równie popularne są grzejniki żeberkowe o dużej mocy takie jak Vertica D, Vertica DBI lub Tosca. Kolorystykę grzejników możemy dopasować do koloru ścian poniekąd wtapiając je we wnętrze lub wręcz przeciwnie zastosować kontrast, dobierając kolor pod inne elementy wystroju pomieszczenia, tworząc spójną koncepcję.
 • do wnętrz w stylu klasycznym – grzejniki retro.
  Grzejniki retro to propozycja do mieszkań w kamienicach, wnętrz stylowych nawiązujących do szeroko rozumianej klasyki.
  Idealnym rozwiązaniem są stylizowane, stalowe grzejniki żeberkowe np. model Tesi firmy Irsap, które są dobrym rozwiązaniem do tradycyjnej podokiennej lokalizacji jako grzejnik poziomy, choć jest to kwestia wyboru ponieważ grzejnik występuje w wielu wysokościach i głębokościach. Będąc przy wnętrzach stylowych musimy wspomnieć o renesansie, który przeżywają grzejniki żeliwne. Ich oryginalność i kunsztowne ornamenty z pewnością będą istotnym elementem dekoracyjnym w klasycznym domu.
 • do wnętrz loftowych – grzejniki do loftu.
  Do wnętrz industrialnych zadedykować można grzejniki loftowe, podkreślające loftowy charakter budynku. Modele, które spełnią te oczekiwania to na przykład grzejnik Radox Big Cube (w formie grubych pionowych rur dopełniony wykończeniem o nazwie “Beton trawiony”), grzejnik pionowy żeberkowy Tesi firmy Irsap w wykończeniu o nazwie „Technoline” (w formie przezroczystego lakierowania ukazującego szlifowania stali, z której grzejnik jest wykonany).