aggrzejniki logo
22 397 43 92

INFOLINIA 9-18

Klimakonwektor – co warto wiedzieć o tym urządzeniu?

Friday, July 9, 2021

Choć w domach jednorodzinnych jest jeszcze rzadko stosowany, klimakonwektor to urządzenie, nad którego instalacją zastanawia się coraz więcej osób. Nic w tym dziwnego, ponieważ zimą ogrzewa powietrze w domu, a latem je chłodzi. Użytkownik może zatem w jednym urządzeniu mieć dwa – grzejnik i klimatyzator. Czyż to nie oszczędność pieniędzy? Zastanawiasz się, czy takie urządzenie sprawdzi się u Ciebie w domu? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze klimakonwektora? Przeczytaj poniższy artykuł, a poznasz odpowiedzi na wszystkie pytania, które spędzają Ci sen z powiek.

Z artykułu dowiesz się:

  • dlaczego klimakonwektor przydaje się przez cały rok
  • jakie najważniejsze funkcje spełnia klimakonwektor
  • jak działa klimakonwektor
  • jakie są największe atuty klimakonwektorów
  • ile kosztuje dobry klimakonwektor

Zastanawiasz się nad tym, czy klimakonwektor sprawdzi się w Twoim domu? Z pewnością tak! Musisz wiedzieć, że podstawowym zadaniem tego urządzenia jest poprawa sprawności wentylacji w miejscu, w którym został zamontowany, a także utrzymanie odpowiedniej temperatury zarówno zimą, jak i latem. Co jeszcze warto wiedzieć na temat klimakonwektora? Jakie inne funkcje pełni? Jak działa? Poniżej prezentujemy kilka istotnych informacji, które sprawią, że będzie jasne, iż klimakonwektor to urządzenie stworzone wprost dla Ciebie.

Dlaczego klimakonwektor przydaje się przez cały rok?

Klimakonwektor

Klimakonwektor jest urządzeniem, które przydaje się nie tylko zimą, ale także latem. Nie da się ukryć, że zmiany klimatu, jakie pojawiły się w naszym kraju powodują, że nie da się uciec od wysokich temperatur. Chyba że ma się w domu klimakonwektor VERANO, który chłodzi powietrze latem.

Powiesz – przecież mogę mieć klimatyzację. Owszem będziesz miał rację. Weź jednak pod uwagę, że tego typu urządzenie wymaga stworzenia dodatkowej instalacji, która nie tylko wróży dodatkowy remont, ale także konieczność stworzenia dodatkowej instalacji. Jak możesz się spodziewać – wszystko wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Stosując klimakonwektor VERANO możesz liczyć na optymalną temperaturę powietrza przez cały rok. Co więcej, wystarczy jedna instalacja i jedno urządzenie, które jest w stanie pracować jak dwa – grzejnik i klimatyzacja.

Najważniejsze funkcje, jakie spełnia klimakonwektor

Nie da się ukryć, że temperatura panująca w pomieszczeniach jest zmienna i zależy od wielu czynników, do których z pewnością należą pogoda za oknem, ilość urządzeń w pomieszczeniu, które także wytwarzają ciepło, czy ilość osób przebywających akurat w pomieszczeniu. Jak widać – trudno przy wielu zmiennych czynnikach trudno jest utrzymać optymalną temperaturę, jaka będzie odpowiadała domownikom. Dlatego też warto pomyśleć o urządzeniu regulującym, które będzie ją regulować – chłodzić lub ogrzewać w zależności od potrzeb. Tutaj na myśl od razu przychodzi klimakonwektor VERANO, który wyposażono w wymiennik ciepła zamknięty w estetycznej wannie i przykryto elegancką kratką stanowiącą nie tylko osłonę urządzenia, ale także element dekoracyjny.

Wspomniany produkt łączy jednocześnie grzejnik z klimatyzatorem. Choć do tej pory takie rozwiązanie wykorzystywane było jedynie w dużych obiektach, często handlowych i usługowych, coraz bardziej przekonują się do niego inwestorzy indywidualni. Oznacza to, że klimakonwektory szturmem zdobyły także rynek domów i mieszkań jednorodzinnych.

Wiele osób coraz częściej montuje w swoich domach systemy klimatyzacyjne, których zadaniem jest chłodzenie pomieszczeń w gorące dni. Mając do wyboru montaż dwóch instalacji – grzewczej i chłodniczej lub klimakonwektora, który potrzebuje jednej, spora liczba osób wybiera to drugie rozwiązanie. Okazuje się bowiem, że urządzenie nie jest dużo droższe od pompy ciepła, która służy jedynie do ogrzewania pomieszczeń. Warto również mieć na uwadze, że klimakonwektory doskonale współpracują z taką instalacją. Zanim wybierzesz odpowiedni produkt, sprawdź najpierw, jakiego typu urządzenie będzie dla Ciebie najlepsze i co ważne – jakie będzie pasowało do instalacji, którą chcesz zamontować.

Zasada działania klimakonwektora

Klimakonwektor

Decydując się na klimakonwektor musisz wiedzieć, że w odróżnieniu od tradycyjnego klimatyzatora, który trzeba uzupełniać specjalnym czynnikiem (najczęściej freonem), wspomniane urządzenie jako czynnik chłodniczy i grzewczy wykorzystuje zwykłą wodę. Zasada działania klimakonwektora jest prosta – produkt wymienia ciepłe powietrze z otoczeniem dzięki wentylatorom. Schładza je zaś dzięki możliwości skraplania wilgoci. Klimakonwektor wyposażony jest w specjalny system odprowadzania skroplin, za co odpowiedzialne są specjalne filtry jonizacyjne. Co więcej, dzięki nim produkt filtruje także powietrze, z którego usuwa zanieczyszczenia.

Jak działa klimakonwektor?

Co więcej, klimakonwektory mają wbudowany specjalny czujnik, który odpowiada za stworzenie optymalnych warunków w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Oznacza to, że po zbadaniu temperatury albo je ochładza albo ociepla. Kiedy osiągnie żądaną wartość, zmniejsza swoją wydajność lub całkowicie się wyłącza czuwając jednocześnie nad tym, aby żądana temperatura została zachowana.

Jakie są największe atuty klimakonwektorów?

Choć nie ma rzeczy, które mają same zalety lub wady, klimakonwektor należy do urządzeń, które mają znacznie więcej tych pierwszych. Najważniejszą z nich jest możliwość szybkiego ogrzania lub schłodzenia pomieszczenia, w którym znajduje się klimakonwektor. Wszystko za sprawą wbudowanego wentylatora pozwalającego na intensywny przepływ powietrza. Jak możesz się spodziewać – prezentowane rozwiązanie jest zatem znacznie wydajniejsze, niż tradycyjne grzejniki lub ogrzewanie podłogowe.

Kolejnym atutem klimakonwektorów jest ich budowa. Urządzenia tego typu zostały bowiem wyposażone w regulatory temperatury, dzięki czemu nie może być mowy o przegrzaniu pomieszczenia, a co za tym idzie – właściciel budynku nie musi martwić się o zmarnowaną energię i wysokie rachunki.

Istotną zaletą, która z pewnością przypadnie do gustu osobom dbającym o środowisko naturalnego jest to, że wykorzystanie wody, jako czynnika grzewczego jest w 100% ekologiczne. Dzięki temu rozwiązaniu mają nie tylko efektywny system, ale także poczucie, że robią coś dobrego dla naszej planety.

Kolejną rzeczą, obok której nie da się przejść obojętnie jest fakt, że klimakonwektory do osiągnięcia założonych efektów nie zużywają dużej ilości energii. Dzięki temu wspomniane rozwiązanie jest korzystne także ze względu na niewielkie koszty utrzymania. Co więcej, nie emituje także dużej ilości hałasu, dzięki czemu użytkownik praktycznie w ogóle nie słyszy jego pracy.

Ile kosztuje dobry klimakonwektor?

Ceny klimakonwektorów są różne. Zależą przede wszystkim od typu, wielkości i wbudowanego oprogramowania. Urządzenie ze sterownikiem to koszt około 2,5 tys. zł. Kupując produkt w tej cenie można liczyć na sprzęt, którego moc grzewcza sięga 3,5 kW. Co więcej, posiada także wysoką moc chłodzenia.

Na rynku można także znaleźć droższe urządzenia, które zazwyczaj przeznaczone są do budynków użyteczności publicznej.

W ofercie naszego sklepu posiadamy grzejniki podłogowe z doprowadzeniem świeżego powietrza, wyposażone w klimakonwektor. Sprawdź!