aggrzejniki logo
22 397 43 92

INFOLINIA 9-18

Grzejniki kanałowe efektywnym ogrzewaniem w nowoczesnych projektach architektonicznych

Wednesday, August 18, 2021

Coraz częściej tradycyjne grzejniki odchodzą w zapomnienie. Przymocowane do ściany, często nieestetyczne, blokujące możliwość aranżacji – to tylko niektóre z niedogodności, z jakimi muszą zmagać się ich użytkownicy. Nic zatem dziwnego, że w nowoczesnym budownictwie coraz częściej wykorzystuje się inne rozwiązania. Jednym z nich są grzejniki kanałowe, które szczególnie polecane są osobom mającym w planie stworzenie w domu dużych przeszkleń. Na ich tle tradycyjny grzejnik z pewnością nie będzie wyglądał dobrze, a elegancki i dyskretny kaloryfer kanałowy sprawdzi się doskonale. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, co takiego w sobie mają grzejniki kanałowe, że zyskują coraz większą popularność, zapoznaj się z naszym tekstem.


Z artykułu dowiesz się:

  • jakie cechy wyróżniają grzejniki kanałowe spośród innych
  • czy warto kupić grzejnik kanałowy
  • dlaczego grzejniki kanałowe są uważane za najbardziej efektywne ogrzewanie w nowoczesnych domach
  • dlaczego grzejnik kanałowy będzie idealnym rozwiązaniem dla osób wymagających
  • na produkty których producentów warto zwrócić uwagę

Mając na uwadze fakt, że zarówno trendy, jak i gusta użytkowników zmieniają się co jakiś czas, producenci nowoczesnych rozwiązań grzewczych, tacy jak choćby polska firma VERANO, szukają rozwiązań, które mają być dla Klientów nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Właśnie takie są grzejniki kanałowe, które szturmem zdobywają rynek nowoczesnej architektury.

Wspomniany produkt nie tylko skutecznie ogrzewa przestrzeń całego domu, ale przede wszystkim jest niewidoczny. Cały mechanizm jest bowiem ukryty w podłodze, dzięki czemu nie zabiera często cennej przestrzeni, a dodatkowo daje nowe możliwości aranżacyjne. Jest to jeden z częstych argumentów „za”, jakie słyszą osoby, które nie do końca są przekonane do tego rozwiązania. I co ważne – jest to słuszny argument. Czy zatem grzejniki kanałowe mają same zalety? A może mają jakieś wady? Dlaczego wiele osób uważa, że jest to najlepsze rozwiązanie w nowoczesnych domach i budynkach użyteczności publicznej?

Jakie cechy wyróżniają grzejniki kanałowe spośród innych?

Fachowcy, którzy zajmują się montażem ogrzewania zazwyczaj starają się, aby instalowany grzejnik zajmował jak najmniej miejsca i był spójny z założoną aranżacją wnętrza. Często jednak bywa tak, że kaloryfery dekoracyjne nie tylko mają mniejszą moc grzewczą, ale również są o wiele droższe od innych propozycji. Wówczas z pomocą przychodzą grzejniki kanałowe, które wyglądają równie efektownie, a do tego są tańsze zarówno od kaloryferów ozdobnych, jak i ogrzewania podłogowego. Co więcej, działa efektywniej, ponieważ zamontowane w kanałach wanny z wymiennikami ciepła są w stanie równomiernie ogrzać nawet duże pomieszczenia. Wszystko za sprawą tego, że zimne powietrze jest wciągane do wymiennika, ogrzewane i wypuszczane na zewnątrz. Rozwiązanie to sprawia, że naturalny obieg powietrza w domu w żaden sposób nie jest zaburzony. Jeżeli zdecydujesz się na klimakonwektor, możesz zimą ogrzewać mieszkanie, a latem je chłodzić. Jak zatem widać – możesz mieć ogrzewanie i klimatyzację w jednym. Czyż nie jest to doskonałe rozwiązanie?

Grzejnik kanałowy – czy warto go kupić?

Powyższe pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Tak naprawdę każdy musi przeanalizować powyższe informacje i odpowiedzieć na nie sam. Jeżeli jednak zależy Ci na tym, aby kaloryfer nie był widoczny i zajmował jak najmniej miejsca, a jednocześnie miał dużą moc grzewczą, powinieneś poważnie zastanowić się nad tym rozwiązaniem.

Warto także mieć na uwadze, że grzejniki kanałowe nie bez powodu zyskują coraz większą popularność, zwłaszcza w nowoczesnym budownictwie, gdzie duże przeszklenia są normą.

Co więcej, również konserwacja i czyszczenie grzejników kanałowych nie jest trudne. Ważne, aby robić to przynajmniej dwa razy do roku – przed rozpoczęciem sezonu grzewczego i tuż po jego zakończeniu. Możesz jednak czyścić go częściej. Pamiętaj bowiem, że przez kratkę, która osłania grzejnik przedostają się zanieczyszczenia. Po tym elemencie można bowiem chodzić.

Dlaczego grzejniki kanałowe są uważane za najbardziej efektywne ogrzewanie w nowoczesnych domach?

Przyglądając się popularności grzejników kanałowych, trzeba podkreślić, że nie jest to przypadek. Jest to produkt, który schowany w podłodze w ogóle nie wpływa na koncepcję aranżacyjną. Jest to niezwykle ważne dla efektywnego wykorzystania całej przestrzeni salonu lub innego pomieszczenia, w którym ma zostać zamontowany ten element grzewczy. Producenci tego typu rozwiązań, w tym również firma VERANO (polski producent specjalizujący się w produkcji grzejników kanałowych i klimakonwektorów) zgodnie twierdzą, że kaloryfery tego typu należy montować w pobliżu zewnętrznej ściany lub przeszklenia, w których pojawiają się największe straty ciepła. Grzejniki kanałowe o odpowiedniej mocy są w stanie skutecznie je zniwelować.

A jeśli mowa o mocy urządzenia, warto wybierać kaloryfery kanałowe VERANO, które mają dużą moc grzewczą. Dzięki niej mogą z powodzeniem ogrzać nawet duże przestrzenie użytkowe. Całość działa na zasadzie konwekcji, która polega na ogrzewaniu zimnego powietrza przedostającego się do grzejnika i wypuszczania go do wnętrza. Ogrzane powietrze staje się lżejsze, dzięki czemu unosi się ku górze. W miejscu ogrzanego powietrza pojawia się chłodniejsze, dzięki czemu cykl zamyka się i powtarza. Rozwiązanie to pozwala równomiernie rozłożyć temperaturę w całej ogrzewanej przestrzeni. Co więcej sprawia, że użytkownicy mogą liczyć na komfort cieplny.

Grzejnik podłogowy to idealne rozwiązanie dla wymagających osób, który zależy na dekoracyjnym i funkcjonalnym ogrzewaniu

Niezwykle ważną zaletą nowoczesnych grzejników podłogowych jest to, że niezwykle szybko reagują na zmiany temperatur, a tym samym zapotrzebowanie na ciepło. Co więcej, specjalny regulator sprawia, że sterowanie tym urządzeniem jest niezwykle proste. Grzejniki kanałowe sprawdzą się w miejscach, w których:

  • instalacja tradycyjnych kaloryferów i ogrzewania jest trudna pod względem zapotrzebowania na ogrzewanie dużych powierzchni oraz przeszkleń;
  • estetyka pomieszczenia jest istotna, bo np. jest to wnętrze reprezentacyjne, które zawsze musi wyglądać nieskazitelnie.

Na uwagę zasługuje także fakt, że poza podstawowymi grzejnikami kanałowymi, których na rynku jest spora ilość, możesz wybrać także taki produkt, który oprócz ogrzewania powietrza zimą, schładza je latem. Taki klimakonwektor z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Grzejniki kanałowe – którzy producenci są godni uwagi?

Jeżeli zależy Ci na grzejnikach kanałowych wysokiej jakości i jesteś gotów wydać na nie sporą sumę pieniędzy, inwestuj w sprawdzone rozwiązania znanych producentów. Jednym z nich jest z pewnością polska firma VERANO, której produkty nie odbiegają od tych, jakie oferuje np. Purmo. Dlaczego warto wybrać wysokiej klasy grzejnik kanałowy znanych twórców?

Otóż uznani na rynku producenci nie boją się wprowadzać innowacji. Co więcej, ich produkcja opiera się na nowoczesnych technologiach, prowadzą badania jakościowe i wytrzymałościowe w niezależnych laboratoriach, dzięki czemu stale ulepszają asortyment. Dobrze jest także pamiętać o tym, że śledzą trendy oraz wsłuchują się w potrzeby swoich Klientów, co pozwala im oferować najbardziej kompleksowe rozwiązania.

Powyższe nie jest jednak wszystkim, co wiąże się z przewagą znanego producenta nad początkującą firmą. Otóż zapewne to wiesz, jednak musimy to napisać – o znanych markach można poczytać opinie, które nie są bez znaczenia, kiedy szukasz dla siebie idealnego rozwiązania. Mamy nadzieję, że powyższe argumenty przekonają Cię do tego, że użytkowanie grzejników kanałowych od czołowych producentów to doskonały pomysł. Nabywając taki produkt będziesz mógł cieszyć się długotrwałym i bezawaryjnym użytkowaniem.

NAJWIĘKSZY WYBÓR GRZEJNIKÓW DEKORACYJNYCH W POLSCE

Obserwuj nas