aggrzejniki logo
22 397 43 92

INFOLINIA 9-18

Dlaczego grzejniki kanałowe są lepszym rozwiązaniem niż ogrzewanie podłogowe?

Wednesday, February 24, 2021

Wyposażenie domu, szczególnie jego dolnej części jest często wizytówką właścicieli. To tutaj przyjmują gości, wychowują dzieci i spędzają swój wolny czas. Nic zatem dziwnego, że podczas projektowania tej przestrzeni, chcą wybrać najlepsze rozwiązania. Jednym, nad którym szczególnie powinni się zastanowić jest wybór odpowiedniego ogrzewania. Warto mieć na uwadze, że powinno ono funkcjonalne i zapewniające komfort użytkowników. Które zatem będzie lepsze? Ogrzewanie podłogowe, czy grzejnik kanałowe? Wiele osób zastanawia się nad tą kwestią, dlatego w dzisiejszym wpisie postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Grzejniki kanałowe
Grzejniki kanałowe
Grzejniki kanałowe

Z artykułu dowiesz się:

  • dlaczego nie zawsze można stosować ogrzewanie podłogowe
  • jak poradzić sobie z ogrzewaniem pomieszczeń z dużymi przeszkleniami
  • co jest przewagą grzejników kanałowych nad ogrzewaniem podłogowym
  • kiedy grzejniki kanałowe są najlepszym rozwiązaniem
  • w jaki sposób grzejnik kanałowy VERANO ogrzewa pomieszczenie

Grzejniki kanałowe

Grzejniki kanałowe

Parter nowoczesnego domu, w którym najczęściej króluje otwarta przestrzeń i wiele przeszkleń, jest dla wielu osób problematyczna pod względem ogrzewania. Choć tego typu aranżacja wnętrza sprawia, że pomieszczenia wydają się większe i lżejsze, a także umożliwia kreatywne rozmieszczenie mebli, problematyczne może być rozmieszczenie tradycyjnych, naściennych grzejników. Wówczas jedynym rozwiązaniem może okazać się ogrzewanie podłogowe lub montaż kaloryferów kanałowych, które są ukryte w podłodze. Wybór odpowiedniego rodzaju ogrzewania budzi u wielu inwestorów niemałe obawy, dlatego też dziś chcemy opowiedzieć o tym, dlaczego grzejniki kanałowe mogą okazać się lepszym rozwiązaniem, niż dotychczas stosowane ogrzewanie podłogowe.

Ogrzewanie podłogowe uzależnione jest od rodzaju podłogi

Grzejniki kanałowe

Jeżeli zdecydujesz się na ogrzewanie podłogowe, musisz liczyć się z tym, że w dużej mierze jego rodzaj będzie uzależniony od tego, jakim materiałem chcesz wykończyć podłogi. Musisz wiedzieć, że wodne ogrzewanie, które często stosowane jest w domach ma pewne ograniczenia. Aby takie ogrzewanie działało sprawnie, powinieneś użyć materiału, który ma dobre parametry przewodzenia ciepła. Dlatego też w tym wypadku warto zastosować tradycyjne płytki, kamień naturalny lub terakotę. Niestety takie rozwiązanie wielu osobom kojarzy się z nieprzyjemnym uczuciem chłodu, który może pojawić się pod stopami. Na szczęście ogrzewanie podłogowe zmniejsza ten efekt. Niemniej jednak jeśli chcesz mieć w salonie panele lub podłogę drewnianą, ułożenie ogrzewania podłogowego może okazać się problemem. Okazuje się bowiem, że do ogrzewania podłogowego pasują jedynie niektóre rodzaje paneli lub drewna.

Doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć w salonie piękną, drewnianą podłogę, korespondującą doskonale z dużymi przeszkleniami, będą z pewnością grzejniki kanałowe VERANO. Stosując to rozwiązanie trzeba wiedzieć, że materiał, jakim wykończysz podłogę, nie stanowi tutaj żadnego ograniczenia. Kaloryfery kanałowe umieszcza się w podłodze, tuż przy przeszkleniach, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne, a jeśli umieści się je przy drzwiach tarasowych – nie przeszkadzają w ich swobodnym otwieraniu. Kaloryfer przykryty jest kratką ozdobną. Użytkownik ma do wyboru produkty wykonane z drewna, aluminium, czy stali nierdzewnej, dzięki czemu z powodzeniem jest w stanie dopasować je do wystroju wnętrza. Co więcej, poza funkcją użytkową, kratka pełni także funkcję dekoracyjną.

Duże przeszklenie nie musi być problemem

Grzejnik kanałowy

Niektórzy inwestorzy, mając na uwadze prawidłowe ogrzewanie pomieszczeń boją się dużych przeszkleń w swoich domach. Należysz do takich osób? Spieszymy donieść, że Twoje obawy są niezasadne. Jeżeli wzdłuż dużych okien umieścisz grzejniki kanałowe VERANO, możesz mieć pewność, że uchronisz się od strat ciepła, efektu „pocenia szyby”, osadzania się pary wodnej na szklanych powierzchniach, czy innych zjawisk, które wymieniane są, kiedy mówi się o zastosowaniu dużych przeszkleń w domu. Wspomniane urządzenie, dzięki nadmuchiwaniu ciepłego powietrza na szybę sprawia, że wymienione problemy znikają.

Co jest przewagą grzejników kanałowych nad ogrzewaniem podłogowym?

Grzejnik kanałowy

Grzejniki kanałowe VERANO to rozwiązanie dla osób, które liczą na dobrze ogrzany dom. Chronią użytkowników przed napływem zimnego powietrza z balkonów i tarasów. Wiele osób stosuje je jako dodatkowe ogrzewanie, jednak prawda jest taka, że doskonale sprawdzają się jako samodzielne ogrzewanie. Co więcej, po ich zamontowaniu, praktycznie ich nie widać, a przyjemne ciepło rozchodzi się po całym domu. Decydując się na kaloryfery kanałowe nie ograniczasz widoczności z przepięknych dużych okien, a także nie musisz instalować tradycyjnego kaloryfera dekoracyjnego na ścianie. Pamiętaj, że ten ostatni nie tylko może nie ogrzać prawidłowo całej przestrzeni, a także znacznie ogranicza możliwości aranżacyjne salonu.

Kiedy grzejniki kanałowe są najlepszym rozwiązaniem?

Grzejnik kanałowy

Jeżeli zdecydowałeś się na duże przeszklenia i zastanawiasz się teraz, jak ogrzać pomieszczenie, masz do wyboru dwie wspomniane wyżej opcje – ogrzewanie podłogowe lub grzejniki kanałowe.

Dokonując ostatecznego wyboru pamiętaj o tym, że moc grzewcza ogrzewania podłogowego jest znacznie ograniczona ze względu na utrzymanie odpowiedniej temperatury podłogi. Mówi się, że nie może być ona wyższa niż 29°C poza strefami brzegowymi i 35°C tuż przy nich. Co to oznacza dla Ciebie? Tyle że w pomieszczeniach, w których zastosujesz duże przeszklenia, musisz nastawić się na większe straty ciepła, a tym samym na większe rachunki za energię cieplną. Co więcej, montaż ogrzewania podłogowego jest także znacznie droższy. Jeżeli zatem liczysz koszty i chcesz mieć wydajne ogrzewanie domu, grzejniki kanałowe VERANO sprawdzą się w tym wypadku idealnie.

Grzejnik kanałowy

Warto również zwrócić uwagę na to, że grzejniki kanałowe przesyłają ciepło w miejsce, w którym odnotowuje się największe straty ciepła. Mowa tutaj o szybie oraz okolicach ścian zewnętrznych.

Jeżeli jesteś estetą, pamiętaj o tym, że po okresie grzewczym w miejsce estetycznej kratki możesz położyć specjalny podest posezonowy, który nie tylko w okresie letnim ochroni kanał grzewczy bez zabrudzeniem, ale także całkowicie go zamaskuje. Inaczej jest w przypadku klimakonwektorów, które zimą działają jak grzejnik a latem jak klimatyzacja, dostarczając w upalne dni przyjemnego chłodu.

W jaki sposób grzejnik kanałowy VERANO ogrzewa pomieszczenie?

Grzejnik kanałowy

Wysoka moc grzewcza grzejników kanałowych VERANO sprawia, że doskonale radzą sobie jako samodzielny element grzewczy, który jest w stanie ogrzać dużą powierzchnię. Produkt doskonale reaguje na zmiany temperatury, a co więcej, użytkownik może nim w prosty sposób sterować.

Zasada działania grzejnika kanałowego jest niezwykle prosta. Powietrze jest ogrzewane na zasadzie konwekcji. To, które jest ciepłe, staje się lżejsze, dzięki czemu unosi się ku górze ogrzewając tym samym pomieszczenie. W jego miejsce napływa zimne powietrze, co pozwala na zamknięcie i powtórzenie cyklu. Takie rozwiązanie zapewnia nie tylko równomierny rozkład temperatury, ale także pojawienie się naturalnej cyrkulacji powietrza. Istotne jest to, że grzejniki kanałowe VERANO skutecznie tworzą barierę dla chłodu bijącego od przeszkleń, a jednocześnie w ich okolicach nie pojawia się nieprzyjemne gorąco. Porównując grzejniki kanałowe z ogrzewaniem podłogowym, musimy stwierdzić, że te pierwsze mogą stać się doskonałym uzupełnieniem tego drugiego.

Co więcej, grzejniki kanałowe VERANO doskonale współpracują z niskotemperaturowymi układami grzewczymi, które obecnie są chętnie wykorzystywane w wielu domach.

Mamy nadzieję, że nasze porównanie pozwoli Ci podjąć słuszną decyzję. Zapoznaj się z naszą ofertą grzejników kanałowych:

Zobacz naszą ofertę grzejników kanałowych.

Grzejnik kanałowy
Grzejnik kanałowy

Jeśli pojawią się wątpliwości, skontaktuj się z naszymi specjalistami.

NAJWIĘKSZY WYBÓR GRZEJNIKÓW DEKORACYJNYCH W POLSCE

Obserwuj nas