aggrzejniki logo
22 397 43 92

INFOLINIA 9-18

Grzejniki do wnętrz w stylu klasycznym

Wednesday, May 22, 2024

Grzejniki to od wielu lat podstawowe urządzenia grzewcze, które zapewniają ciepło w domach i mieszkaniach na całym świecie. Różnią się między sobą kształtem, formą, budową, a także technologią tworzenia. Aby dopasować kaloryfery do wnętrza, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. W dzisiejszym wpisie przybliżymy Wam, na co zwrócić uwagę wybierając grzejniki do wnętrz w stylu klasycznym oraz podpowiemy, na jakie modele warto zwrócić uwagę.

Z artykułu dowiesz się:

 1. Czym wyróżnia się styl klasyczny we wnętrzach?
 2. Na co zwrócić uwagę wybierając grzejniki do wnętrz w stylu klasycznym?
 3. Jakie grzejniki będą najwydajniejsze we wnętrzu urządzonym w stylu klasycznym?
 4. Dlaczego dekoracyjne grzejniki pionowe to dobre rozwiązanie do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym?
 5. Czy poziome grzejniki do wnętrz w stylu klasycznym to dobre rozwiązanie?
 6. Jakie grzejniki dekoracyjne wybrać do klasycznej łazienki?
 7. Na które modele grzejników dekoracyjnych warto zwrócić uwagę, chcąc urządzić wnętrze w stylu klasycznym?

Czym wyróżnia się styl klasyczny we wnętrzach?

Nie da się ukryć, że styl klasyczny jest ponadczasowy. Wyróżnia się uniwersalnością rozwiązań, elegancją oraz wygodą i dobrym smakiem. Wnętrza urządzone w tym stylu są przytulne i przyjazne, dzięki czemu każdy, kto się w nich znajdzie, czuje się w nich dobrze. Cechy stylu klasycznego wypracowywano przez wieki, dzięki czemu stały się solidnymi podstawami do wielu, nawet współczesnych aranżacji.

Jakimi cechami wyróżnia się styl klasyczny?

Klasyczne aranżacje wnętrz wyróżniają się prostotą i umiarem, które sprawiają, że w pomieszczeniach panuje harmonia. Istotną rolę we wnętrzach klasycznych odgrywa również symetria – ustawienie elementów wyposażenia i mebli musi być symetryczne względem siebie. Warto o tym pamiętać, dobierając grzejniki do wnętrz w stylu klasycznym. Równowaga i harmonia, która jest typowa dla rozwiązań klasycznych, powinna przejawiać się także w kolorystyce wyposażenia wnętrz i elementów wykończenia. W pomieszczeniach urządzonych tradycyjnie będą to kremy, beże, szarości, a także stonowane odcienie niebieskiego bordo i zieleni. Jako kolory, które będą akcentem, wybiera się srebrny i złoty.

Chcąc urządzić wnętrze w stylu klasycznym, musisz pamiętać o tym, aby zbytnio go nie zagracić – klasyka oznacza umiar. Nie stosuj więc zbyt wielu mebli, detali oraz elementów ozdobnych. Ich nadmiar może wywołać niepotrzebny chaos.

Szlachetność stylu klasycznego

Chcąc urządzić wnętrza w stylu klasycznym, wybieraj zawsze naturalne, szlachetne materiały. Najlepsze będę takie gatunki drewna jak orzech, tek, mahoń, dębinę, klon lub czereśnię, jednak to nie wszystkie przykłady okładzin, jakimi możesz wykończyć ściany. Drewno sprawdzi się także na podłogach. Również wykonane z tego typu drewna meble będą doskonale prezentować się w klasycznych pokojach.

Styl klasyczny to także kamień na posadzkach i ścianach oraz wykonane z niego blaty czy oprawy kominków. W tym wypadku doskonale sprawdza się granit oraz marmur. Pamiętaj, aby całość ocieplić dywanami wykonanymi z wełny lub jedwabiu. Możesz także wykorzystać elementy skórzane oraz szlachetne metale, np. miedź, mosiądz lub żeliwo.

Grzejnik do wnętrz w stylu klasycznym Castrads Vivien
Grzejnik do łazienki w stylu klasycznym Castrads Vivien

Na co zwrócić uwagę wybierając grzejniki do wnętrz w stylu klasycznym?

Wybierając grzejniki do wnętrz w stylu klasycznym warto mieć na uwadze, że mogą różnić się między sobą parametrami oraz sposobem przekazywania ciepła do ogrzewanej przestrzeni. Istnieją dwa rodzaje przekazywania ciepła – konwekcja i promieniowanie.

Wyżej wymienione aspekty to jedne z najważniejszych, na które trzeba zwrócić uwagę, wybierając grzejniki do wnętrz w stylu klasycznym. Istnieją także kolejne aspekty, na które warto zwrócić uwagę, jeśli chce się dobrać idealne urządzenie grzewcze. Mowa przede wszystkim o:

 • Przeznaczeniu grzejników – że będą ogrzewać wnętrze – to jasne. Dodatkowo musisz jednak podjąć decyzję, czy będzie to jedyne źródło ciepła, czy kaloryfer będzie jedynie dodatkowym źródłem ciepła?
 • Miejscu, w jakim będą umieszczone grzejniki – mowa nie tylko o rodzaju wnętrza, ale także o docelowym miejscu. Pamiętaj, że kaloryfer powinien zawsze znajdować się w najchłodniejszej części pokoju. Najlepszym będzie zatem pusta przestrzeń pod oknami, przez które ucieka najwięcej ciepła. Biorąc jednak pod uwagę, że obecnie tworzy się domy energooszczędne, grzejniki do wnętrz w stylu klasycznym mogą być montowane na każdej ścianie, podkreślając jej wyjątkowość.
 • Wielkości pomieszczenia – ma ona ogromne znaczenie, ponieważ od niej będzie zależeć rozmiar oraz ilość wybranych kaloryferów.
 • Przestrzeni, jaką przeznaczyłeś na montaż ogrzewania – zmierz ją dokładnie przez zakupem grzejnika, dzięki czemu konsultacje ze specjalistami i ostateczny wybór nie będą żadnym problemem.
 • Dekoracyjności grzejnika – choć grzejniki do wnętrz w stylu klasycznym powinny być stonowane i eleganckie, zwracaj uwagę na ich delikatną dekoracyjność, która pozwoli Ci podkreślić charakter wnętrza. Różne formy, materiały oraz przeróżne kolory sprawiają, że jesteś w stanie stworzyć wyjątkową przestrzeń.

Jakie grzejniki będą najwydajniejsze we wnętrzu urządzonym w stylu klasycznym?

Wydajność grzejników do wnętrz w stylu klasycznym zależy od jego mocy. Będzie ona zależała przede wszystkim od materiału, z jakiego wykonano kaloryfer, konstrukcji, liczby elementów grzewczych oraz jego rozmiaru.

Moc grzejnika powinno zawsze dobierać się do zapotrzebowania na ciepło w danym pomieszczeniu. Oznacza to, że musisz wziąć pod uwagę kubaturę wnętrza oraz rodzaj zastosowanego na budynku ocieplenia. Przyjmuje się, że w budownictwie jednorodzinnym, gdzie wysokość pomieszczeń wynosi 2,5 metra, zapotrzebowanie na ciepło przy słabej termomodernizacji budynku wynosi nie mniej niż 100 W/m2. W budynkach dobrze ocieplonych jest to minimum 40 W/m2.

Minimalistyczny grzejnik Radox Nova

Chcąc sprawić, aby wybrane grzejniki do wnętrz w stylu klasycznym były jak najbardziej wydajne, musisz pamiętać, aby montować je w pobliżu okien, drzwi czy kratek wentylacyjnych, czyli w miejscach, w których dochodzi do największych strat ciepła. Co więcej, zwróć także uwagę na to, aby kaloryfery nie były przysłonięte przez inne elementy wyposażenia wnętrza. Dodatkowo zaleca się, aby w jednym pomieszczeniu stosować jeden rodzaj kaloryferów, choć możliwe jest łączenie kilku sposobów ogrzewania, np. połączenie grzejników i ogrzewania podłogowego.

Jakie grzejniki będą najwydajniejsze we wnętrzu urządzonym w stylu klasycznym?

O wydajności systemu grzewczego będzie decydował nie tylko odpowiedni dobór grzejników, ale także kotła grzewczego. Decydując się na nowoczesne grzejniki do wnętrz w stylu klasycznym, warto wybrać ekologiczne i energooszczędne źródła ciepła, takie jak pompy ciepła, kotły kondensacyjne czy kolektory słoneczne. Wymienione urządzenia grzewcze pracują przy niskich temperaturach wody grzewczej, dlatego należy tuta stosować kaloryfery, które wykorzystują głównie metodę promieniowania, np. Kaloryfery panelowe. Grzejniki konwekcyjne to rozwiązanie idealne do wnętrz, które trzeba szybko ogrzać, jednak utrzymanie komfortu cieplnego nie jest konieczne przez całą dobę.

Dlaczego dekoracyjne grzejniki pionowe to dobre rozwiązanie do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym?

Grzejniki pionowe to modele, które najczęściej wybiera się do łazienek, jednak nie zawsze. Dobrze dobrane nie zajmują wiele miejsca na ścianie, dzięki czemu można powiesić nie tylko obrazy, ale także dodatkowe szafki do przechowywania lub inne dekoracje. Dodatkowo pionowe modele nie zasłaniają dużej ilości ściany, dzięki czemu nie zaburzają harmonijnego wystroju wnętrza, a jedynie doskonale je uzupełniają.

Czy poziome grzejniki do wnętrz w stylu klasycznym to dobre rozwiązanie?

Jeśli jesteś właścicielem dużej, tradycyjnej łazienki możesz zaszaleć i wybrać do niej poziome grzejniki do wnętrz w stylu klasycznym. Choć takie modele zajmują sporo miejsca, mogą być tak samo funkcjonalne, jak kaloryfery pionowe. Jeśli zależy Ci na tego typu rozwiązaniu, pamiętaj, że możesz je zamontować:

 • Pod oknem tuż przy samej podłodze – dzięki temu wykorzystasz wolną przestrzeń w pokoju kąpielowym i zadbasz o odpowiednią temperaturę, jaka powinna w nim panować.
 • Na wolnej ścianie, jaka znajduje się tuż obok drzwi – takie rozwiązanie pozwoli Ci zapewnić komfort termiczny podczas kąpieli i jednocześnie skutecznie urozmaicić wystrój łazienki.

Jakie grzejniki dekoracyjne wybrać do klasycznej łazienki?

Zapewne przyznasz nam rację, że nie każdy grzejnik dekoracyjny będzie pasował do klasycznej łazienki. Zanim zdecydujesz się na określony model, musisz przemyśleć swój wybór. Aby klasyczny grzejnik dekoracyjny idealnie pasował do łazienki nie tylko pod względem designu, ale również mocy i wielkości, weź pod uwagę:

 • Jego umiejscowienie – grzejnik do wnętrz w stylu klasycznym powinien znajdować się w miejscu, w którym dochodzi do największych strat ciepła, czyli w okolicach okien i drzwi. Jeśli w swoim mieszkaniu masz dużo miejsca, możesz wybrać kaloryfer, który będzie zamontowany na całej ścianie. Taki model z pewnością urozmaici wnętrze i doda łazience charakteru. Jeśli jednak łazienka ma niewielkie rozmiary, zdecyduj się na wąski kaloryfer ozdobny, który będzie funkcjonalny i jednocześnie nie zajmie wiele miejsca. Istotna będzie także odległość grzejnika od podłogi i sufitu, a także źródeł wody. Chcesz mieć pewność, że uwzględniłeś wszystkie wymienione aspekty? Zanim dokonasz ostatecznego wyboru, dokładnie zmierz przestrzeń, w której ma być zamontowany łazienkowy, dekoracyjny grzejnik pasujący do wnętrz w stylu klasycznym.
 • Moc urządzenia – jeśli Twoja łazienka ma niewielkie rozmiary, nietrudno będzie w niej utrzymać właściwą temperaturę. Jeśli jednak postawiłeś na duży pokój kąpielowy, musisz mieć świadomość, że źle dobrany grzejnik może powodować, iż pojawi się problem z uzyskaniem komfortu cieplnego. Dlatego też tak ważne jest obliczenie mocy cieplnej kaloryfera jeszcze przed jego zakupem. Tylko znając wartość tego parametru możesz zacząć poszukiwania odpowiedniego modelu.
 • Sposób użytkowania – wielu domowników traktuje dekoracyjny grzejnik łazienkowy nie tylko jako urządzenie grzewcze, ale także jako dodatkowy wieszak na mokre ręczniki oraz bieliznę czy szlafrok. Jeśli Ty również należysz do tego grona i nie chciałbyś zmieniać swoich nawyków, wybierz dekoracyjny grzejnik do wnętrz w stylu klasycznym, który będzie przypominał drabinkę, na której bez problemu zawiesisz wymienione rzeczy. Jeśli jednak kaloryfer ma pełnić jedynie funkcję grzewczą oraz dekoracyjną, możesz zaszaleć i wybrać naprawdę finezyjny model.

Mamy nadzieję, że już wiesz, jaki łazienkowy grzejnik do tradycyjnych wnętrz wybrać. Jeśli jednak nadal masz wątpliwości, nie zwlekaj dłużej i skontaktuj się ze specjalistami z naszego sklepu, którzy odpowiedzą na każde Twoje pytanie i zaproponują rozwiązania dopasowane zarówno pasujące do wnętrza, jak i współgrające z Twoimi potrzebami.

Na które modele grzejników dekoracyjnych warto zwrócić uwagę, chcąc urządzić wnętrze w stylu klasycznym?

Rynek grzewczy obfituje w wiele różnych rozwiązań, które mają zapewnić Ci komfort cieplny. Skoro czytasz ten artykuł, zapewne szukasz grzejnika, który nie tylko będzie dawał ciepło, ale również stanie się elementem wystroju wnętrza. Poniżej znajdziesz kilka propozycji, spośród których możesz wybrać idealne grzejniki do wnętrz w stylu klasycznym.

Grzejniki aluminiowe – klasyka sprawdzona przez miliony użytkowników

Grzejniki aluminiowe to klasyczne urządzenia grzewcze w nowoczesnym wydaniu. Ich ciekawy wygląd sprawia, że bez problemu dopasujesz je do każdego wnętrza. Jeśli zależy Ci na tym, aby aluminiowe grzejniki pasowały do wnętrz w stylu klasycznym, możesz wybierać spośród różnych rozmiarów, kolorów oraz kształtów, jakie proponują producenci.

Osoby, które urządzają swoje domy i mieszkania, często zwracają uwagę na użytkowość urządzeń grzewczych. Grzejniki aluminiowe kojarzą się z unikatową, charakterystyczną formą, w której kierownice powietrza umieszcza się na ich froncie. Jest to praktyczna konstrukcja, której celem jest umożliwienie wyprowadzenia nagrzanego powietrza bezpośrednio ku górze, jednak nadal w stronę pomieszczenia.

Warto mieć na uwadze, że grzejniki do wnętrz w stylu klasycznym oraz w innych stylach architektonicznych obecnie umieszcza się nie tylko pod oknami, ale także w innych lokalizacjach. Nic zatem dziwnego, że w ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują bardzo proste, tradycyjne grzejniki aluminiowe, w których wylot ciepłego powietrza skierowany jest ku górze. Jeśli się na nie zdecydujesz i dodatkowo wybierzesz kaloryfer z klasycznym kolorze – bieli, szarości lub czerni, będziesz w stanie stworzyć praktyczną ozdobę domowej przestrzeni.

Klasyczny grzejnik żeliwny z ozdobnym ornamentem – Castrads Rococo

Dlaczego grzejnik aluminiowy to dobre rozwiązanie do klasycznych wnętrz?

Estetyczny wygląd to jedna z wielu zalet grzejników aluminiowych. Warto także zwrócić uwagę na ich niezawodność, wysoką jakość oraz inne atuty, które przemawiają na ich korzyść. Do najważniejszych należą:

 • Doskonała efektywność grzewcza, która przewyższa inne typy kaloryferów.
 • Oszczędność energii i wody.
 • Możliwość bezproblemowego dopasowania zarówno do aranżacji wnętrza, jak i potrzeb użytkowników.
 • Prosty montaż.

Efektywność grzewcza grzejników aluminiowych

Nie każdy wie, że aluminium to niezwykle wydajny przewodnik ciepła. W praktyce oznacza to, że porównując grzejniki aluminiowe do tych wykonanych ze stali lub żeliwa, możesz liczyć na to, że będą one szybko się nagrzewać. Kaloryfery wykonane z wysokiej jakości aluminium znacznie lepiej przewodzą ciepło, dzięki czemu są doskonałym wyborem nie tylko do domu, ale także do firm i budynków użyteczności publicznej, których właścicielom zależy na oszczędnościach na kosztach energii i jednocześnie braku rezygnacji z komfortu cieplnego.

Bezproblemowy montaż i dopasowanie do potrzeb użytkowników

Grzejniki do wnętrz w stylu klasycznym wykonane z aluminium wyróżniają się charakterystyczną budową. Zazwyczaj są to grzejniki żeberkowe, które składają się z kilku, a często nawet z kilkunastu takich samych elementów. Takie rozwiązanie pozwala tworzyć wygodne pakiety dopasowane rozmiarami do metrażu oraz wymagań cieplnych tradycyjnych pomieszczeń. Takie rozwiązanie sprawia, że wybranie odpowiedniej wielkości kaloryfera nie jest niczym trudnym. Dodatkowym atutem aluminiowych grzejników jest możliwość dołożenia lub ujęcia jednego lub kilku żeberek, jeśli moc grzejnika jest zbyt mała albo za duża. Takiej możliwości nie będziesz mieć, jeśli wybierzesz kaloryfery stalowe lub żeliwne.

Grzejnik żeliwny do wnętrz stylu klasycznym marki Castrads – Grace

Klasyczne wzornictwo pasujące do tradycyjnych wnętrz

Jeśli zależy Ci na tym, aby wybrane grzejniki do wnętrz w stylu klasycznym pasowały do wystroju Twojego mieszkania, musisz wiedzieć, że te wykonane z aluminium pod względem wzornictwa są eleganckie i nowoczesne. Rozmaite rozmiary i kolory sprawiają, że bez problemu znajdziesz idealny grzejnik, który będzie pasował do każdego wnętrza klasycznego – zarówno do salonu, sypialni, jak i łazienki.

Grzejniki do wnętrz w stylu klasycznym a pozostały wystrój wnętrza

Klasyczny styl wnętrza musi być spójny. Oznacza to, że powinieneś dobrać umiejętnie nie tylko meble, ale także inne kształty, które pozwolą czytelnie podzielić strefy funkcjonalne mieszkania. Biorąc powyższe pod uwagę, warto zwrócić uwagę na to, że również klasyczny grzejnik powinien doskonale pasować do całości.

Grzejnik dekoracyjny Irsap Tesi

Jednym z rozwiązań, jakie możemy zaproponować są dekoracyjne grzejniki Irsap Tesi, które od początku pojawienia się na rynku zyskały wielu sympatyków. Różnorodność formy oraz wiele rozmiarów to elementy, które sprawiają, że dzięki grzejnikom Irsap Tesi jesteś w stanie stworzyć praktyczną i jednocześnie niebanalną aranżację wnętrza. Modele, jakie oferuje marka Irsap są wizualnie podobne do grzejników żeliwnych, które jeszcze do niedawna były stosowane w naszych domach i mieszkaniach. Te, które znajdziesz w ofercie sklepu artykulygrzewcze.pl są o wiele trwalsze i przede wszystkim znacznie lżejsze od tych żeliwnych. Wszystko za sprawą wysokiej jakości stali nierdzewnej, która została specjalnie wyselekcjonowana na potrzeby stworzenia grzejników dekoracyjnych Irsap Tesi.

Grzejnik w stylu klasycznym Irsap Tesi
Grzejnik w stylu klasycznym Irsap Tesi

Dlaczego warto nabyć grzejniki do wnętrz w stylu klasycznym Irsap Tesi? Poniżej kilka atutów tego rozwiązania, o których powinieneś wiedzieć:

 • Wysoka jakość wykonania, o której pisaliśmy chwilkę wcześniej – każdy grzejnik Irsap Tesi spawany jest laserowo, dzięki czemu próżno szukać na nim pozostałości łączeń. Dodatkowo szczelność sprawdzana jest wieloetapowo i bardzo rygorystycznie, dzięki czemu można mieć pewność, że wybierając grzejniki dekoracyjne Irsap Tesi otrzymasz urządzenie grzewcze o wyjątkowo gładkiej powietrzni, która została dodatkowo pokryta powłoką cynkową, zapewniającą podwyższoną odporność na korozję.
 • Różnorodne kolory – dzięki nim jesteś w stanie dopasować grzejniki Irsap Tesi do każdego wnętrza. Jeśli chcesz wybrać grzejniki do wnętrz w stylu klasycznym, zdecyduj się na pastelowe odcienie, najlepiej biel, delikatne beże i inne. Pamiętaj o tym, że kolory grzejników Irsap Tesi są cały czas aktualizowane i dopasowywane do najnowszych trendów wnętrzarskich.
 • Podłączenie – różnorodne możliwości podłączenia grzejnika dekoracyjnego Irsap Tesi sprawiają, że wybrany model można bez problemu dopasować do każdego rodzaju podłączenia, m.in. dolnego środkowego, dolnego lewego i prawego, których rozstaw wynosi 50 mm. Dodatkowo możesz zadcydować się na podłączenie boczne oraz jednootworowe pod zawór wyposażony w rurkę zanurzeniową.
 • Duża gama rozmiarów – pozwala ona na ogromną elastyczność, jeśli chodzi o wybór grzejnika zarówno pod względem estetycznym, jak i wydajnościowym.
 • Możliwość wykorzystania grzejników podczas renowacji istniejącej instalacji grzewczej – dzięki temu, że grzejniki dekoracyjne Irsap Tesi mają rozstaw boczny 50mm, możesz nimi z powodzeniem zastąpić stare, żeliwne kaloryfery.
 • Doskonała wydajność cieplna dla instalacji niskotemperaturowych – duża powierzchnia grzewcza kaloryferów sprawia, że są idealnym rozwiązaniem dla niskotemperaturowych instalacji grzewczych, w których temperatura zasilania nie przekracza 50°C. Można je zatem instalować wraz z pompami ciepła lub kolektorami słonecznymi.

Grzejniki dekoracyjne Angus

Dekoracyjny grzejnik do wnętrz w stylu klasycznym Angus to kolejne rozwiązanie godne uwagi. Geometryczny układ profili grzewczych z pewnością wprowadzi do wnętrza ład, porządek i harmonię i wbrew pozorom nada tradycyjnemu wnętrzu nowoczesnego charakteru.

Grzejnik dekoracyjny Terma24 Angus Dw

Szeroka gama kolorystyczna umożliwia dodatkowo stworzenie wyjątkowego wnętrza, w którym grzejnik dekoracyjny uzupełni aranżację i sprawi, że będzie ona przyciągała wzrok.

Grzejnik dekoracyjny Angus DW to przykład nieszablonowego rozwiązania, który został zaprojektowany w sposób pozwalający stworzyć z niego ściankę działową. Oznacza to, że można z niego stworzyć praktyczne oddzielenie jednej przestrzeni od drugiej, jednocześnie podkreślając charakter wnętrza i zapewniając w nim komfort termiczny.

Grzejniki do wnętrz w stylu klasycznym – podsumowanie

Bez względu na to, czy chodzi o literaturę, muzykę, czy aranżację wnętrz – istnieją różne style. Jednym z nich jest styl klasyczny, zwany również tradycyjnym, który jest chętnie wykorzystywany w naszych domach i mieszkaniach. Odpowiednio dobrane elementy sprawiają, że tradycyjne wnętrze nie musi być nudne. Grzejniki do wnętrz w stylu klasycznym to eleganckie i często nowoczesne rozwiązania. Wielokrotnie są to modele designerskie, które często uznaje się za dzieła sztuki.

Dzisiejszy artykuł miał na celu pokazanie, na co zwrócić uwagę, wybierając grzejniki do wnętrz w stylu klasycznym oraz jakie modele możesz wybrać. Jeśli nadal masz wątpliwości, skontaktuj się z nami, a chętnie pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb oraz do stylu architektonicznego, jakie wybrałeś.