aggrzejniki logo
22 397 43 92

INFOLINIA 9-18

Grzejniki dekoracyjne do willi

Friday, May 17, 2024

Grzejniki dekoracyjne do willi powinny wyróżniać się nie tylko wysoką mocą, ale także unikatowym kształtem i wzornictwem. Wśród modeli dostępnych na rynku istnieją takie, które skutecznie ogrzeją każde wnętrze i jednocześnie staną się jego ozdobą. Klasyczne, nowoczesne, boczne, czy elektryczne — jakie grzejniki dekoracyjne do willi wybrać, aby były funkcjonalne u jednocześnie spełniały potrzeby użytkowników pod względem designu? Na co zwrócić szczególną uwagę?


Z artykułu dowiesz się:

 1. Kilka słów o cechach charakterystycznych willi
 2. Jakie grzejniki wybrać do innowacyjnego systemu ogrzewania willi?
 3. Grzejniki dekoracyjne do willi — dlaczego warto?
 4. Jakimi cechami powinien wyróżniać się grzejnik dekoracyjny do willi?
 5. Ekskluzywne pionowe grzejniki dekoracyjne — idealne rozwiązanie do pokoju i łazienki
 6. Jak prawidłowo dobrać moc grzejnika dekoracyjnego do willi?
 7. Na jakie modele grzejników dekoracyjnych do willi powinieneś zwrócić uwagę?

Indywidualny charakter willi sprawia, że do każdego wnętrza należy dobrać oryginalny grzejnik dekoracyjny, który podkreśli jego wystrój i sprawi, że będzie w nim zawsze ciepło. Wybierając odpowiedni model, który podkreśli Twój styl, wykorzystując jednocześnie wyjątkową estetykę urządzenia grzewczego.

Kilka słów o cechach charakterystycznych willi

W starożytnym Rzymie zamożna część społeczeństwa budowała dla siebie i swojej rodziny okazałe budowle, które nazywano willami miejskimi, wiejskimi, a także nadmorskimi (w zależności od tego, w jakim miejscu dana willa była wznoszona).

Tradycja ta kontynuowana była w Italii również w czasach nowożytnych. Stosowane formy wielokrotnie nawiązywały do antycznych wzorców architektonicznych. W zależności od epoki i okresu można było spotkać mniej lub bardziej dekoracyjne wille.

Nowoczesna willa

Wille pojawiały się także na początku XX wieku, jednak wyglądały inaczej niż ich pierwowzory, ponieważ ich bryła została dostosowana do modernistycznych idei.

Obecnie wille także są dostępne w nowoczesnym budownictwie. Warto jednak mieć na uwadze, że ich definicja wygląda zupełnie inaczej. Projektując nowoczesny, luksusowy budynek, architekci nie czerpią już ze starożytnej tradycji. Współcześnie willą nazywa się większy dom jednorodzinny (o dowolnym kształcie — mniej lub bardziej tradycyjnym) z dużym ogrodem. Budynek musi być na zewnątrz i wewnątrz wykończony materiałami o wyższej jakości. Jeśli chodzi o ilość kondygnacji — obecnie nie ma ona znaczenia, podobnie jak metraż budynku.

Posiadłość w typie willi pozwala tak zagospodarować przestrzeń, aby każdy domownik czuł się w niej komfortowo. Znajdziesz w niej miejsce zarówno na wykonanie pojemnej garderoby, gabinetu do codziennej pracy lub pokoju muzycznego, w którym będziesz mógł ćwiczyć grę na pianinie, gitarze albo saksofonie. Co więcej, w wielu willach tworzy się także duże pokoje kąpielowe z wolnostojącą wanną i widokiem na ogród. W willi musi także znaleźć się miejsce na pokoje gościnne. Nie ma tutaj miejsca na rozkładane materace albo spanie na kanapie w salonie. Powyższego wyposażenia i atrakcji próżno szukać w tradycyjnych domach, których mniejszy metraż nie pozwoliłby na ich funkcjonale rozmieszczenie.

Nie wszystkie wille muszą być ogromne. Mniejsze budynki tego typu także się zdarzają i wyróżniają się luksusowym wyposażeniem

Cechy willi — co warto o nich wiedzieć?

Zastanawiasz się, jakimi cechami charakterystycznymi wyróżnia się willa? Oto one. Współczesna willa powinna:

 • przekraczać metrażem wielkość domów jednorodzinnych w Polsce (powierzchnia willi powinna przekraczać 200m2);
 • mieć spory salon, który będzie centralną częścią domu, wyposażonym w kominek oraz duże wyjście na taras;
 • być wyposażoną w luksusową kuchnię, z której będziesz mieć dostęp do pomieszczenia gospodarczego w typie spiżarni;
 • gabinet do pracy (lub kilka gabinetów, jeśli w domu kilka osób pracuje zdalnie);
 • kilka toalet;
 • garaż mieszczący przynajmniej 2 auta (to obowiązkowy element, który powinien znaleźć się w każdej willi).

Luksusowa willa powinna wyróżniać się także lepszym standardem wykończenia budynku. Mowa tutaj przede wszystkim o wysokiej jakości oknach, drzwiach oraz materiałach używanych do pokrycia podłóg. Bardzo często inwestorzy wykorzystują naturalne oraz egzotyczne materiały. Dodatkowo willa nowoczesna willa powinna być wyposażona w systemy alarmowe oraz innowacyjne technologie, jak np. SmartHome. Różnicą pomiędzy willą a tradycyjnym domem może być także wysokość sufitu — w przypadku willi zazwyczaj są znacznie wyższe.

Pamiętaj, że wszystkie elementy, jakie zastosowano podczas budowy willi muszą sprawiać, że budynek będzie przestronny.

Jakie grzejniki wybrać do innowacyjnego systemu ogrzewania willi?

Jeśli zależy Ci na stworzeniu innowacyjnego systemu ogrzewania w willi, pamiętaj, aby zastosować luksusowe grzejniki dekoracyjne, które nie tylko ogrzeją wnętrze, ale dzięki ekskluzywnemu designowi ozdobią je i będą przyciągać wzrok zarówno mieszkańców, jak i ich gości.

Willa

W sklepie artykulygrzewcze.pl znajdziesz grzejniki dekoracyjne, które są prawdziwymi dziełami sztuki. Z powodzeniem mogą stać się obrazem na ścianie lub dodatkowym lustrem albo elegancką suszarką na ręczniki. Decydując się na nasze rozwiązania, z powodzeniem zainstalujesz je zarówno w każdym pomieszczeniu nowoczesnej willi.

Każdy kaloryfer możesz wybrać w dwóch wersjach — wodnej oraz elektrycznej, dzięki czemu jesteś w stanie dostosować je do zamontowanego w wilii systemu grzewczego. Na uwagę zasługuje również prostota montażu. Wystarczy, że wybierzesz doskonałe jakościowo, solidne grzejniki dekoracyjne do swojej willi, a przez wiele lat będziesz cieszył się funkcjonalnym i pięknym urządzeniem grzewczym.

Grzejniki dekoracyjne do willi — dlaczego warto?

Ekskluzywny grzejnik dekoracyjny do willi to jedna z najlepszych inwestycji, jaką możesz poczynić. Piękny design i doskonała wydajność sprawiają, że nie musisz montować brzydkiego kaloryfera żeberkowego i szukać do niego zabudowy, która dodatkowo zatrzymuje ciepło.

Złote Grzejniki dekoracyjne do willi
Grzejnik Dekoracyjny AG AVOLA Spa collection

Nowoczesne grzejniki dekoracyjne są skonstruowane w sposób, który umożliwia bezproblemowe utrzymanie odpowiedniej temperatury przy niewielkim zużyciu energii, dzięki czemu możesz cieszyć się sporymi oszczędnościami w każdym sezonie grzewczym. Rozwiązania, które znajdziesz w naszym sklepie pozwolą Ci cieszyć się przyjemnym ciepłem w domu i jednocześnie sprawią, że zniknie problem wilgoci i pleśni, z którą można spotkać się w nowym budownictwie.

Dlaczego grzejniki dekoracyjne do willi są lepszym wyborem niż tradycyjne kaloryfery żeberkowe?

Kaloryfery żeberkowe, choć nie dają takich możliwości aranżacyjnych, jak grzejniki dekoracyjne, mają swoje zalety. Do najważniejszych należy przede wszystkim duża moc grzewcza oraz wydajność — bez problemu bowiem urządzenia te oddają ciepło do pomieszczenia. Poza tym, jeśli zaszła taka konieczność, możliwe było wycięcie starych i domontowanie kilku nowych żeberek, w zależności od powierzchni wnętrza.

Wadami grzejników żeberkowych był niezbyt estetyczny wygląd, masywna konstrukcja, która utrudniała ich montaż, szczególnie w małych pomieszczeniach oraz trudno dostępnych miejscach. Kolejnym mankamentem była możliwość podłączenia grzejnika żeberkowego jedynie do wodnego systemu centralnego ogrzewania. Dlatego wielu inwestorów, szczególnie właścicieli willi szukało innych rozwiązań, które będą zarówno efektywne, jak i efektowne.

Chcąc spełnić potrzeby klientów, producenci rozwiązań grzewczych, wykorzystując nowoczesne technologie, stworzyli kaloryfery ozdobne, które bez problemu można zamontować w każdym pomieszczeniu. Jeśli dobierzesz je idealnie pod względem wydajności i designu staną się niezwykłą ozdobą wnętrza i w niczym nie będą przypominać urządzenia grzewczego. Jest to zatem doskonały pomysł na stworzenie ciekawej i bezpiecznej przestrzeni dla całej rodziny.

Grzejniki dekoracyjne do willi w formie panelu przypominającego obraz czy w formie płaskorzeźby umieść na odpowiedniej wysokości zapobiegnie uderzaniu o niego, a tym samym możliwości pojawienia się niebezpiecznych urazów. Ponadto nie będziesz musiał zabudowywać eleganckiego kaloryfera, co nie tylko przełoży się na oszczędności, ale także sprawi, że zmniejszą się straty ciepła, ponieważ nie zatrzyma się ono na obudowie. Warto również wspomnieć, że łazienkowe grzejniki dekoracyjne do wilii zostały tak skonstruowane, aby można było je zarówno wyeksponować, jak i umieścić najciaśniejszym i najbardziej niedostępnym kącie.

Jakimi cechami powinien wyróżniać się grzejnik dekoracyjny do willi?

Zdecydowałeś, że w Twojej wilii system ogrzewania będzie oparty na kaloryferach i teraz zastanawiasz się, czy wybrać rozwiązania tradycyjne, czy może postawić na grzejniki dekoracyjne? Poznaj atuty tego drugiego rozwiązania, a z pewnością przyznasz nam rację, że warto zainwestować w kaloryfery ozdobne:

 • Wygląd — nowowczesne grzejniki dekoracyjne do willi charakteryzują się różnymi kształtami i wykończeniem. Wiele z nich przypomina rzeźby lub obrazy, dzięki czemu są bardziej atrakcyjne wizualnie, niż tradycyjne kaloryfery żeberkowe.
 • Elegancka i estetyczna forma — doskonale podkreśla charakter wnętrz willi, czyniąc z nich luksusowe apartamenty.
 • Funkcjonalność — pomimo często niewielkich wymiarów, nowoczesne grzejniki dekoracyjne do willi wyróżniają się dużą mocą oraz doskonałą wydajnością, dzięki czemu jesteś w stanie zapewnić komfort cieplny w każdym pomieszczeniu.
 • Różnorodność pod względem designu — przekłada się na możliwość stworzenia aranżacji, która idealnie wpisuje się w Twój gust i willowy styl wnętrza.
 • Uniwersalność — producenci proponowanych dekoracyjnych urządzeń grzewczych proponują zawory, które pasują do większości połączeń centralnego ogrzewania, dzięki czemu nie będziesz miał problemu z montażem wybranego przez Ciebie kaloryfera ozdobnego. Dodatkowo różne wielkości i kszałty sprawiają, że jesteś w stanie zamontować je w trudno dostępnych miejscach.
 • Różnorodne wzornictwo — zarówno pod względem formy, jak i kolorów nowoczesne grzejniki dekoracyjne zachwycają użytkowników. Inwestorzy wybierają je, ponieważ po zamontowaniu stają się praktyczną ozdobą wnętrza.

Ekskluzywne pionowe grzejniki dekoracyjne — idealne rozwiązanie do pokoju i łazienki

Pionowe grzejniki dekoracyjne do willi sprawiły, że nastała nowa era dekorowania wnętrz — nie tylko tych przestrzennych, ale także minimalistycznych. Dzięki nim inwestorzy mogli zrezygnować z szerokich parapetów i obudów, których zadaniem było ukrycie szpetnego grzejnika. Takie rozwiązanie sprawiło, że w willach zaczęły pojawiać się duże przeszklenia, które nie tylko otworzyły wnętrza na świat, ale także optycznie je powiększyły. Decydując się na takie wykończenie i dekoracyjne kaloryfery pionowe, jesteś w stanie stworzyć unikalną, prestiżową przestrzeń do życia, która w 100% wpisuje się w charakter willi.

Jak prawidłowo dobrać moc grzejnika dekoracyjnego do willi?

Kupując grzejnik dekoracyjny do wilii, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na jego moc grzewczą i funkcjonalność, a dopiero później na design. To od mocy grzewczej będzie zależała jego wydajność, a tym samym komfort cieplny mieszkańców. Moc grzewcza urządzenia będzie miała także wpływ na stan willi, ponieważ prawidłowo dobrane grzejniki będą skutecznie osuszać ściany i stropy, dzięki czemu nie pojawi się na nich wilgoć i pleśń, co przełoży się na brak rozwoju szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów. Jak zatem widać — na wydajności kaloryfera nie można oszczędzać.

Grzejniki dekoracyjne do willi
Grzejnik Dekoracyjny AG BEE Spa collection

Nowoczesne wille to budynki dobrze docieplone i energooszczędne, co oznacza, że zgodnie z moc grzewcza kaloryfera powinna wynosić między 70 a 80 W/m2. Jeśli Twoja willa wybudowana została w technologii tradycyjnej i charakteryzuje się gorszą izolacją, wówczas powinieneś wybrać kaloryfery, których moc grzewcza wynosu między 100 a 130 W/m2.

Wybierając grzejniki dekoracyjne do willi powinieneś zdecydować się na modele ze wbudowanymi termostatami, dzięki którym będziesz mógł ustawić i utrzymać komfortową temperaturę.

Co poza mocą grzewczą wziąć pod uwagę, wybierając grzejniki dekoracyjne do willi?

Wybierając grzejniki dekoracyjne do willi, powinieneś skupić się nie tylko na mocy grzewczej, ale również na miejscu, w którym ma być zamontowany. Istotna będzie również informacja, czy sprzedający oferuje dodatkowo usługę bezpłatnego montażu. Jeśli tak, Ty nie będziesz musiał martwić się o szukanie hydraulika, który podłączy kaloryfer, a następnie o sprawdzanie ewentualnych nieszczelności.

Na jakie modele grzejników dekoracyjnych do willi powinieneś zwrócić uwagę?

To, jakie grzejniki dekoracyjne wybierzesz do swojej willi, w dużej mierze będzie zależało od tego, w jakim stylu została wykończona. Poniżej znajdziesz kilka propozycji, które naszym zdaniem będą godne uwagi.

Willa zaprojektowana w stylu retro

Jeśli zdecydowałeś, że Twoja willa ma przypominać budynek sprzed lat i dodatkowo masz sentyment do żeliwnych kaloryferów, doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się grzejniki dekoracyjne marki Castrads dostępne w naszym asortymencie, które idealnie podkreślą charakter każdego wnętrza, bez względu na to, czy będzie to salon, sypialnia, czy łazienka.

Aby podkreślić elegancję willi, wybierz grzejniki żeberkowe w kolorze matowej czerni. Będą nie tylko nawiązywać do poprzednich epok, ale także staną się ponadczasową dekoracją, która przez wiele lat będzie prezentowała się niezwykle elegancko i luksusowo.

Geometryczne kształty sprawdzą się w nowoczesnych willach

Od kilku sezonów geometryczne kształty królują w budynkach. Doskonale również sprawdzą się w nowoczesnych willach, w których można je spotkać nie tylko w dodatkach, czy tapetach, ale także w urządzeniach grzewczych. Szukając najlepszych geometrycznych grzejników dekoracyjnych do willi, warto zwrócić uwagę na rozwiązanie proponowane przez markę BERM, która proponuje funkcjonalne i przepiękne geometryczne grzejniki dekoracyjne do wilii oraz innych budynków. Kaloryfer ozdobny Cross to jedna z propozycji tego producenta, której wygląd chwyta za serce potencjalnych użytkowników. Splecione ze sobą kwadraty i prostokąty tworzą niezwykły efekt wizualny, który doskonale pasuje do ekskluzywnych i nowoczesnych wnętrz. Model ten z powodzeniem można wykorzystać zarówno w łazience, jak i w pozostałych pomieszczeniach, w których będzie ogrywał nie tylko grzewczą, ale także ozdobną. Dzięki temu, że producent oferuje wybór różnych wielkości i przede wszystkim rozmaitych wersji kolorystycznych, jesteś w stanie dopasować ten grzejnik dekoracyjny do każdego wnętrza w willi.

Nowoczesne i funkcjonalne grzejniki dekoracyjne do willi

Wielu inwestorów chce stworzyć w swojej willi miejsce komfortowe i idealne do wypoczynku. Szukają zatem rozwiązań, w których połączono funkcjonalność z niebanalnym designem. Jeśli Ty również należysz do tego typu osób, koniecznie zapoznaj się z opisem grzejnika dekoracyjnego HERG, który zaprojektował Luigi Brembilla. Jest to model, który idealnie wpisze się w wystrój każdego wnętrza. Ten wyrafinowany grzejnik artystyczny powstał z miłości do minimalistycznego wyposażenia wnętrz, które podaje się w oryginalnej i atrakcyjnej formie. Kształt smukłej drabiny oraz  duże gabaryty (ten grzejnik dekoracyjny sięga prawie do sufitu) sprawiają, że kaloryfer jest jedyny w swoim rodzaju! Szukasz oryginalności? Grzejnik dekoracyjny HERG od BERM będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Pomimo artystycznej formy ten grzejnik nie przytłacza, wręcz przeciwnie — tworzy spokojną i ciepłą atmosferę domowego ogniska. Dodatkowo kaloryfer wykonano z najlepszej jakości materiałów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że jest wytrzymały i bezpieczny. Dzięki temu, że jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, jesteś w stanie dopasować go do każdego wnętrza, tworząc w nim spójną aranżację. Dodatkowym atutem tego modelu jest system schowanych elementów przyłączeniowych, dzięki czemu grzejnik prezentuje się niezwykle elegancko, nie zakłócając jednocześnie harmonii wystroju wnętrza.

To już wszystko na temat grzejników dekoracyjnych do wilii. Mamy nadzieję, że nasz artykuł przybliżył Cię choć trochę do podjęcia decyzji o zakupie określonego modelu. Jeśli jednak nadal masz problem, zachęcamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie!