aggrzejniki logo
22 397 43 92

INFOLINIA 9-18

Grzejniki dekoracyjne do prestiżowych nieruchomości

Friday, May 17, 2024

Nieruchomości z tzw. segmentu premium rządzą się swoimi prawami. Czym są i na co zwrócić uwagę urządzając takie wnętrza? Jaki grzejnik wybrać, aby mieć pewność, że nie tylko ogrzeje, ale także ozdobi wnętrza nieruchomości premium? Tego wszystkiego dowiesz się z dzisiejszego wpisu. Jeśli właśni urządzasz prestiżową nieruchomość, koniecznie go przeczytaj!


Z artykułu dowiesz się:

 1. Czym wyróżnia się prestiżowa nieruchomość?
 2. Jak prawidłowo dobrać grzejniki dekoracyjne do prestiżowych nieruchomości?
 3. Jakimi cechami powinny wyróżniać się grzejniki dekoracyjne montowane w prestiżowych nieruchomościach?
 4. Pionowe czy poziome — które grzejniki dekoracyjne do prestiżowych nieruchomości sprawdzą się lepiej?
 5. Jaki grzejnik zamontować w łazience premium?
 6. Czy personalizowany grzejnik dekoracyjny do prestiżowych nieruchomości to dobre rozwiązanie?

Prestiżowe nieruchomości powinny być urządzone w przemyślany sposób. Jak dobrać odpowiednio grzejnik, aby nie tylko gwarantował wydajność pracy, ale także satysfakcjonował użytkownika pod względem wizualnym? Choć wybór kaloryfera wydaje się być prostym zadaniem, w praktyce może okazać się bardziej skomplikowane. Powinieneś go uzależnić przede wszystkim od technologii, w jakiej wybudowano nieruchomość oraz jakości ocieplenia, które zastosowano, a także mocy kaloryfera, jaką może on uzyskać. Nie bez znaczenia będzie jego design, jednak o nim powinieneś pomyśleć później. Jak zatem wybrać grzejniki dekoracyjne do prestiżowych nieruchomości? Odpowiedź znajdziesz w naszym dzisiejszym wpisie.

Prestiżowa nieruchomość — czyli jaka?

Zastanawiasz się nad tym, jakie grzejniki wybrać do prestiżowych nieruchomości? Zanim odpowiemy na to pytanie, chcemy przybliżyć Ci, czym w ogóle jest mieszkanie, dom lub inny budynek klasy premium. Co prawda oficjalnej definicji takiej nieruchomości nie ma, jednak można wymienić kilka cech, którymi charakteryzują się nieruchomości uznawane przez użytkowników za luksusowe.

Grzejnik do prestiżowych nieruchomości Nova Flat
Grzejnik Nova Flat

Należą do nich:

 • Cena — przyglądając się raportowi REAS oraz KPMG można śmiało powiedzieć, że prestiżowe nieruchomości w Polsce zaczynają się od ok. 1 mln zł za całość albo od 17 tys. zł za m2 na rynku polskim. Mówiąc o rynku światowym, należy wziąć pod uwagę np. raport Sotheby’s, w którym minimalny próg cenowy wynosi 1 mln dolarów (różnica pomiędzy polskim i światowym rynkiem wynika z innej skali zarobków oraz tego, że w naszym kraju prestiżowych i luksusowych nieruchomości nadal jest niewiele).
 • Lokalizacja — prestiżowe nieruchomości muszą znajdować się w miejscu, które zapewnia łatwy dostęp do kluczowych obiektów, które są niezbędne do bezproblemowego życia. Dlatego też znajdują się najczęściej w centralnych dzielnicach miejscowości. Dodatkowo otoczenie powinno wyróżniać się walorami krajobrazowymi, np. bliskością parku, gór, morza czy lasu. Niektórzy cenią sobie także widok na panoramę miasta, dlatego luksusowe nieruchomości są najczęściej umieszczone na najwyższych piętrach budynków.
 • Szczególne zalety architektoniczne — obecnie najczęściej prestiżowe nieruchomości znajdują się w nowych apartamentowcach, które mają niebanalną formę lub w odrestaurowanych, klimatycznych kamienicach.
 • Duża przestrzeń — w luksusowych lokalach liczy się rozmach, jeśli chodzi o powierzchnię użytkową. Oznacza to, że próżno tutaj szukać kompaktowych mieszkań, w których liczy się oszczędność oraz ograniczanie się do tego, co jest niezbędne do życia. W prestiżowych rezydencjach znajdziesz zatem nie tylko klasyczne pokoje, ale także dodatkowe miejsce na dużą garderobę, osobne łazienki dla wszystkich domowników, a często takę sale rozrywkowe, w których dostępny będzie basen, siłownia, czy prywatna sala kinowa.
 • Wysoka jakość wyposażenia i materiałów — widać po nich, że koszty luksusowego apartamentu nie grają roli. We wnętrzach stosuje się zarówno naturalny kamień, jak i szlachetne drewno. Nieruchomości premium wyposażone są w sprzęt AGD wysokiej klasy oraz meble pochodzące od znanych i cenionych projektantów.
 • nowoczesne technologie — mieszkańcy prestiżowych nieruchomości mogą nimi zarządzać z poziomu smartfona lub za pomocą jednego pilota, np. sterować natężeniem oświetlenia, odtwarzać muzykę i filmy, czy programować AGD.

Jak prawidłowo dobrać grzejniki dekoracyjne do prestiżowych nieruchomości?

Szukasz grzejników, które będą pasowały do prestiżowych nieruchomości? Zanim zdecydujesz ostatecznie, skup się na kilku kwestiach, które pozwolą Ci cieszyć się eleganckimi grzejnikami wysokiej jakości, które na tle innych wyróżniają się nie tylko wydajnością i konstrukcją, ale także niebanalnym designem. Sprawdź poniżej, na co zwrócić uwagę, chcąc wybrać dopasowany do prestiżowej nieruchomości grzejnik dekoracyjny.

Grzejnik do prestiżowych nieruchomości Nova Flat Bath
Grzejnik Nova Flat Bath

Konstrukcja

Na rynku można wyróżnić cztery najpopularniejsze kategorie grzejników, do których należą kaloryfery:

 • Członowe — wykonuje się je ze stali lub żeliwa. Zbudowane są z pojedynczych członów, które łączy się ze sobą. Przekazują energię cieplną w 85-90% poprzez konwekcję, a w pozostałych 10-15% przez promieniowanie.
 • Konwektorowe — zbudowane są z miedzianych rur nakładanych na aluminiową blachę, która nagrzewa się od nich, zwiększając tym samym powierzchnię wymiany ciepła. Powietrze, które przez nie przechodzi ogrzewa się, przedostając się następnie do wnętrza.
 • Aluminiowe — grzejniki tego typu wyróżniają się doskonałą przewodnością cieplną, dzięki czemu nagrzewają się szybko, dzięki czemu ułatwiają sterowanie pracą całej instalacji grzewczej.
 • Płytowe — zbudowane są z płaskich albo perforowanych pionowo płyt wykonanych ze stali. We wnętrzu konstrukcji zamontowano blachy aluminiowe, które są odpowiedzialne za wielkość powierzchni wymiany ciepła.

Moc grzejnika

Moc grzejnika to parametr, na którym powinien skupić się każdy inwestor, bez względu na to, czy urządza standardowe mieszkanie, czy prestiżową nieruchomość. To od teg wskaźnika w dużej mierze będzie zależeć wydajność kaloryfera. Aby prawidłowo dobrać moc grzejnika dekoracyjnego do prestiżowej nieruchomości, musisz znać metraż wnętrza, oraz grubość ścian, które izolują wnętrza przed warunkami zewnętrznymi. W dobrze zaizolowanym domu możesz pozwolić sobie na kaloryfery o mniejszej mocy — do 70 W/m2. Jeśli ściany nie są zaizolowane lub ich izolacja jest niewielka, musisz wybrać urządzenia grzewcze o większej mocy — między 100 a 130 W/m2.

Grzejnik do pokoju dziecięcego Nova Flat
Grzejnik Nova Flat

Stylowe i funkcjonalne grzejniki dekoracyjne — tylko takie powinny znaleźć się w prestiżowych nieruchomościach

Nie ulega wątpliwości, że najważniejszą cechą, jaką powinien wyróżniać się każdy grzejnik, jest możliwość utrzymania odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. Pomoże w tym dobór odpowiedniej mocy grzejnika, o czym pisaliśmy powyżej. Kiedy jednak znasz już wartość tego parametru, przychodzi czas na design kaloryfera, który jest szczególnie ważny w prestiżowych nieruchomościach. Odrobina fantazji pozwoli Ci dopasować grzejnik dekoracyjny do pozostałych sprzętów oraz mebli, dzięki czemu prestiżowa nieruchomość będzie zarazem elegancka i niebanalna. Warto mieć na uwadze, że coraz większa liczba producentów stawia na połączenie funkcjonalności ze stylowym designem, dzięki czemu wybór grzejnika dekoracyjnego do prestiżowej nieruchomości nie powinien stanowić żadnego problemu.

Stylowe grzejniki dekoracyjne do prestiżowych nieruchomości — który wybrać?

Poszukując stylowych grzejników dekoracyjnych, należy przejść do pytania — które są modne? Bogata oferta produktowa oraz kaloryfery ozdobne tworzone w różnych stylach powodują, że wybór może być trudny. W zależności od tego, w jakim stylu urządzono wnętrze, możesz wybierać nowoczesne i funkcjonalne bryły, jak choćby grzejniki dekoracyjne Nova Flat wyróżniające się całkowicie płaską bryłą i nowoczesnym wyglądem lub postawić na egzemplarze nawiązujące do dawnych grzejników żeliwnych w nowej odsłonie, np. grzejniki żeliwne Rococo. Te grzejniki pozwolą Ci mieć pewność, że znajdziesz modele wydajne i wyróżniające się innowacyjnym designem.

Grzejnik do pokoju Nova Flat
Grzejnik Nova Flat

Jak dopasować grzejnik dekoracyjny do wystroju nieruchomości premium?

Grzejniki dekoracyjne do prestiżowych nieruchomości muszą wyróżniać się na tle innych zarówno funkcjonalnością, jak i prezencją. Wybierając określony model, pamiętaj o tym, aby dobrać go kolorystycznie do wnętrza — może wyróżniać się na tle ściany i mebli lub tworzyć z nimi integralną całość.

Jeśli Twoje mieszkanie premium urządzone jest w stylu skandynawskim, wybieraj grzejniki dekoracyjne o prostych, nowoczesnych kształtach i w jasnych kolorach. W tradycyjnych wnętrzach oraz tych typu vintage sprawdzą się nowoczesne grzejniki żeliwne lub kaloryfery panelowe.

Pionowe czy poziome — które grzejniki dekoracyjne do prestiżowych nieruchomości sprawdzą się lepiej?

Jeszcze do niedawna grzejniki montowano przede wszystkim pod oknem. Ich masywna i pozioma konstrukcja sprawiała, że zazwyczaj nie prezentowały się stylowo. Obecnie, kiedy producenci rozwiązań grzewczych zrobili wiele, aby móc dać klientom kaloryfery o nowoczesnej konstrukcji i niebanalnym designie, wszystko się zmieniło — w kaloryferach doskonale połączono funkcję estetyczną z ich praktycznym wykorzystaniem.

Wybierając grzejniki dekoracyjne powinieneś mieć świadomość, że są to urządzenia grzewcze przeznaczone głównie do celów grzewczych. Niemniej jednak trzeba również zgodzić się z projektantami, że powinny również pasować do wystroju wnętrza, w którym będą montowane. Na rynku dostępne są grzejniki pionowe i poziome, które umieszczone w widocznym miejscu, są w stanie dać ciekawy efekt wizualny. Gdzie umieścić grzejnik poziomy, a gdzie pionowy?

Kaloryfery pionowe

Minęły już czasy standardowych, nieporęcznych grzejników poziomych, które nie tylko zajmowały dużo miejsca, ale także nie wyglądały estetycznie. Kreatywne zastosowanie nowoczesnych technologii pozwoliło stworzyć eleganckie pionowe grzejniki dekoracyjne, które doskonale wpisują się w styl prestiżowych nieruchomości. Są to urządzenia grzewcze, które nie tylko emitują ciepło, ale także wyglądają estetycznie i co najważniejsze — są bezpieczne dla użytkowników. Ponadto mogą mieć różne wykończenie i wygląd — wystarczy spojrzeć na ofertę naszego sklepu, aby zauważyć, jak duże możliwości aranżacyjne dają dekoracyjne grzejniki pionowe. Z powodzeniem zastosujesz je w prestiżowych nieruchomościach, szczególnie w łazienkach, począwszy od tradycyjnych, poprzez retro, a skończywszy na postmodernistycznych.

Dlaczego powinieneś wybrać pionowe grzejniki dekoracyjne do nieruchomości premium, którą posiadasz? Przede wszystkim dlatego, że:

 • są wąsie i wysokie — dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca, a Ty jesteś w stanie umieścić je nawet na niewielkiej przestrzeni;
 • producenci proponują różne wzory oraz kolory, co sprawia, że bez problemu dopasujesz je do wnętrza;
 • są praktyczne — szczególnie pionowe grzejniki łazienkowe wyposażone w reling lub mające postać eleganckiej drabinki, które mogą posłużyć za dodatkową suszarkę na ręczniki;
 • wyróżniają się wysoką wydajnością cieplną — szybko się nagrzewają, nie zużywając jednocześnie więcej energii, niż standardowy kaloryfer.

Kaloryfery poziome

Myślisz, że skoro na horyzoncie pojawiły się inne rozwiązania, grzejniki poziome odeszły do lamusa? Nic z tych rzeczy. Wspomniane urządzenia grzewcze ciągle są w użytku i mają szerokie zastosowanie. Wybierając dekoracyjne kaloryfery poziome, możesz bez obaw umieścić je na ścianie prestiżowej nieruchomości. Doskonale sprawdzają się, jeśli chcesz zamontować urządzenie grzewcze pod oknem. Warto jednak mieć na uwadze, że poziomy kaloryfer nie zawsze musi być umieszczony w tym miejscu. Jeśli zdecydujesz się na jego instalację na reprezentacyjnej ścianie, pamiętaj o tym, że będzie potrzebował większej powierzchni montażu. Chcąc podkreślić charakter wnętrza, wybierz dekoracyjne grzejniki poziome w postaci obrazu lub lustra, które sprawią, że salon, sypialnia czy gabinet staną się wyjątkowe.

Kiedy warto wybrać grzejniki poziome? Poniżej kilka najważniejszych zalet tego rozwiązania:

 • atrakcyjna cena — to ze względu na nią wielu inwestorów wybiera to rozwiązanie;
 • możliwość zamontowania kaloryfera pod oknem — ich lokalizacja przekłada się na dobrą naturalną konwekcję, a dodatkowo ograniczony zostaje napływ zimnego powietrza, które może przedostać się do wnętrza przez okno.

Jakie grzejniki wybrać do łazienki w prestiżowej nieruchomości?

Grzejniki łazienkowe są doskonałym sposobem na wniesienie do pokoju kąpielowego komfortu i wygody. Wybierając np. dekoracyjny grzejnik łazienkowy Radox METO urozmaicisz wygląd łazienki, nadasz jej określonego charakteru Szukając rozwiązań do prestiżowych nieruchomości, skup się nie tylko na wyglądzie grzejnika dekoracyjnego, ale także na jego funkcjonalności. Wybierając wspomniany wyżej model sprawisz, że w łazience pojawi się dodatkowa, elegancka suszarka na ręczniki. Wszystko za sprawą wyglądu tego modelu, który przypomina tradycyjną drabinkę, choć tak naprawdę różni się od niej w każdym względzie.

Łazienkowy Grzejnik Dekoracyjny Radox Meto
Grzejnik Dekoracyjny Radox Meto

Decydując się na łazienkowe grzejniki dekoracyjne do prestiżowych nieruchomości zwróć uwagę na produkty pochodzące z oferty artykulygrzewcze.pl, w której znajdziesz modele pozwalające podkreślić walory estetyczne wnętrz. W naszym sklepie znajdziesz grzejniki dekoracyjne w różnych kolorach, o różnym wykończeniu i designie, dzięki czemu będziesz w stanie dopasować je do wystroju Twojej łazienki premium.

Funkcjonalność grzejnika łazienkowego jest ważna

Większość grzejników łazienkowych została zaprojektowana z myślą o przekazaniu ciepła do wnętrza. Nie martw się jednak, że nie znajdziesz wyjątkowego grzejnika dekoracyjnego, który będzie zdobił i jednocześnie ogrzewał Twój pokój kąpielowy. Nowoczesne technologie, jakie do produkcji wykorzystują producenci urządzeń grzewczych sprawiają, że funkcjonalny łazienkowy grzejnik dekoracyjny premium będzie dawał Ci jednocześnie ciepło i odrobinę luksusu. Spójrz np. na grzejniki łazienkowe ELEGY VERSO, które sprawią, że Twoja łazienka będzie elegancka, a Ty zawsze będziesz mógł sięgnąć podczas kąpieli po suchy i przyjemnie ciepły ręcznik. Czyż nie tego oczekuje się od łazienek premium?

Personalizowane grzejniki dekoracyjne w prestiżowej nieruchomości — dlaczego warto?

Każdy projektant wnętrz przyzna nam rację, że za atrakcyjność wnętrz odpowiadają dodatki. Jednym z tych elementów, które są niepozorne, jednak prawidłowo dobrane, mają ogromny wpływ na efekt końcowy aranżacji, są grzejniki dekoracyjne. Nowoczesne rozwiązania to nie tylko źródło ciepła, ale także piękna ozdoba, która może odmienić wygląd budynku premium

Kolorowe grzejniki dekoracyjne do prestiżowej nieruchomości będzie idealnym rozwiązaniem dla miłośników nowoczesnego wystroju wnętrz. Jeśli dodatkowo będzie wyróżniał się na tle pozostałych elementów, nada pomieszczeniu niebanalnego charakteru i sprawi, że każda odwiedzająca Cię osoba zwróci na niego uwagę. Unikatowe formy, jakie znajdziesz w naszej ofercie, pozwolą stworzyć unikatowe nieruchomości premium, w których pierwsze skrzypce w wystroju będą grały grzejniki dekoracyjne. Proponujemy rozwiązanie zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych, czy futurystycznych. Nie zwlekaj i zapoznaj się z naszymi propozycjami.