aggrzejniki logo
22 397 43 92

INFOLINIA 9-18

Grzejnik łazienkowy retro, przegląd najciekawszych modeli.

Wednesday, September 16, 2020

Urządzając łazienkę stajemy przed wyborem: jaki grzejnik kupić?

Grzejniki łazienkowe retro to ponadczasowa elegancja, modele dedykowane do tego coraz popularniejszego stylu to grzejniki firmy Radox, takie jak: Empire, Empire Art. Deco, Empire Multi, Empire Ispire. Zastosowanie do stylowych łazienek mają również grzejniki loftowe takie jak Lotus czy Flow.

Większość wspomnianych grzejników łazienkowych retro można wykonać w wielu wariantach kolorystycznych. Najpopularniejszy i najlepiej wpisujący się w styl retro jest grzejnik chromowany oraz grzejnik biały. Pierwszy najczęściej pasuje do armatury łazienkowej takiej jak baterie chromowane, drugi do białych sanitariatów. Dominacja powyżej opisanych wykończeń nie skreśla innych możliwości a w sukurs staje nam duża paleta kolorów producenta.

Na co zwracać uwagę przy wyborze grzejnika?

Jak już wspomnieliśmy w kwestii kolorystycznej mamy duże pole do popisu. Najważniejszą jednak kwestią przy wyborze będzie dobranie odpowiedniej mocy grzejnika. Przy łazienkach z ogrzewaniem podłogowym moc naszego grzejnika łazienkowego retro nie będzie musiała być zbyt duża w stosunku do powierzchni, ponieważ część zapotrzebowania cieplnego pokryje nam ogrzewanie podłogowe.  Natomiast przy jego braku czy dużych łazienkach trzeba skupić się na wyborze mocniejszego modelu takiego jak Empire Multi czy Empire Inspire.

Jedna ważna wskazówka: dobierając chromowany grzejnik łazienkowy moc wykonanego w tym wykończeniu grzejnika będzie niższa o około 20 procent w stosunku do wersji lakierowanej. Tak więc grzejnik łazienkowy w chromie należy dobrać w odpowiednio większym wymiarze.

NAJWIĘKSZY WYBÓR GRZEJNIKÓW DEKORACYJNYCH W POLSCE

Obserwuj nas