aggrzejniki logo
22 397 43 92

INFOLINIA 9-18

Czym zaskoczy nas technologia ogrzewania wnętrz?

Friday, April 8, 2022

Jeszcze kilkanaście lat temu ciężko było sobie wyobrazić inteligentne rozwiązania dedykowane dla naszych domów, w tym systemy sterowania ogrzewaniem. Dziś liczy się funkcjonalność i ekonomia, które można na bieżąco dopasować do potrzeb domowników. Inteligentne domy to nie tylko przyszłość, ale rozwiązania, z których możemy korzystać już dziś.

Producenci grzejników dekoracyjnych prześcigają się w innowacjach. Nowoczesne systemy grzewcze są w pełni sterowalne. Irsap jest producentem, który w tym roku okazał się bezapelacyjnym zwycięzcą CES Innovation Awards. To coroczny konkurs honorujący wybitne wzornictwo i inżynierię, jeśli chodzi o technologię konsumencką.

Zwycięzca jest tylko jeden

POLYGON to obecnie flagowy model Irsap i pierwszy grzejnik elektryczny ze zintegrowanym połączeniem Wi-Fi. Zaimplementowana w nim innowacyjna technologia na bieżąco kontroluje temperaturę w pomieszczeniu i aktualne zużycie energii, dopasowując temperaturę do potrzeb domowników, bez generowania dużego zużycia energii.

Grzejnik-Irsap-Polygon
Grzejnik dekoracyjny IRSAP POLYGON

To w pełni autonomiczny system, którego działanie oparte jest na zasadzie sztucznej inteligencji (AI). Zaawansowane czujniki są w stanie mierzyć nie tylko temperaturę i nawet najdrobniejsze jej wahania, ale również poziom CO2. System zintegrowany jest z aplikacją IRSAP NOW, aby ułatwić użytkownikowi zarządzanie ciepłem w domu. Warto też dodać, że POLYGON imponuje również minimalistycznym designem, który powstał przy współpracy z najlepszymi projektantami mebli i specjalistami od aranżacji wnętrz.

AI – technologia przyszłości

Sztuczna inteligencja jest przyszłością naszych domów, z której możliwości zaczynamy korzystać już dziś. Dlatego projektując systemy grzewcze, warto już teraz wybierać najnowocześniejsze rozwiązania, które będą dawały możliwości integracji z systemem czujników i sterowników. Inteligentne ogrzewanie to coraz bardziej zaawansowane głowice termostatyczne, które pozwalają dopasować temperaturę do bieżących potrzeb i zdalnie ją regulować. To również możliwość sterowania ciepłem za pomocą aplikacji zainstalowanej na naszym smartfonie. Sztuczna inteligencja jednak się nie zatrzymuje. Systemy AI idą o krok dalej i „uczą się” naszych potrzeb, rozpoznając zmiany temperatury, reagując i na bieżąco optymalizując pracę grzejników.

Irsap w Twoim domu

Grzejniki Irsap zmieniają się, dopasowując się do nowych oczekiwań użytkowników. To modele, które cieszą się nieustanną popularnością. Wizytówką tego producenta jest klasyczna forma i geometryczne kształty, które idealnie wplatają się do klasycznych i nowoczesnych aranżacji. Pionowe modele, np. SAX 1 przyciągają wzrok. Idealnie komponują się z aranżacjami loftowymi i stylem industrialnym. Warto je umieścić w centralnym miejscu, gdzie od razu zwrócą na siebie uwagę.

SAX 1 Horizontal to z kolei poziomy grzejnik drabinkowy. Dzięki lekkiej konstrukcji można zamontować na ściankach działowych, które oddzielają część jadalną od części wypoczynkowej salonu. To model, który zapewni optymalną temperaturę również w dużych i otwartych przestrzeniach, gdzie zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu dostępnego miejsca.

Drabinkowe modele mimo dużej mocy grzewczej, prezentują się bardzo delikatnie i wzbogacają przestrzeń, w której są zamontowane. Równie widowiskowo prezentują się umieszczone na reprezentacyjnej ścianie, jak i w towarzystwie ulubionych obrazów, grafik czy zdjęć, dopełniając całości aranżacji.

Połączenie formy i światła

Irsap zawsze zaskakiwał rozwiązaniami, zarówno jeśli chodzi o technologię, ale też zabawy formą. Grzejnik Dekoracyjny Irsap Immagina Ze Światłem Special można zamontować zarówno na ścianie przytulnej sypialni, reprezentacyjnego salonu, jak i w towarzystwie największych dzieł sztuki. To propozycja dla tych, którzy lubią elegancję w minimalistycznym wydaniu. Pionowy kaloryfer ozdobny jest niczym trójwymiarowa rzeźba, która łączy formę, kolor i światło. Przełamana forma przyciąga wzrok, zwłaszcza jeśli z jej wnętrza wydobywa się delikatna poświata. Mimo tak wyrafinowanego rozwiązania producent pozwolił użytkownikom na dowolność, jeśli chodzi o personalizację — grzejnik można pomalować dopiero po zawieszeniu na ścianie, dzięki specjalnemu wykończeniu Wall Finished. To wyjątkowa forma, która uspokaja i łagodzi emocje.

Połączeniem światła i formy jest też Grzejnik Dekoracyjny Irsap Relax Power, którego koliste linie podkreślą harmonię każdego wnętrza.

Dzięki zastosowanej technologii montażu zawory są ukryte, przez co ozdobny kaloryfer może być centralnym elementem przestrzeni. To propozycja dla wymagających, którzy szukają niebanalnych i wyróżniających się rozwiązań. Relax Power prezentuje się niezwykle zarówno w świetle dziennym, jak i wieczorem, kiedy poza ciepłem emanuje delikatnym światłem.