aggrzejniki logo
22 397 43 92

INFOLINIA 9-18

grzejniki o malej mocy (5)
category_banner

0 - 5 z 5 produktów

Grzejniki o małej mocy

Każda przestrzeń wymaga indywidualnego traktowania i tak jak inaczej urządza się duże wnętrza z potężnymi przeszkleniami, tak pomieszczenia o mniejszej kubaturze potrzebują specyficznego podejścia. Wybór koloru ścian, dopasowanie odpowiednich żyrandoli, decyzja, jakie kafelki położyć w łazience i czy parkiet będzie lepszy od paneli w salonie. To tylko podstawowe wybory, jakie czekają na użytkownika, kiedy decyduje się na aranżacje swoich wnętrz. Warto w tym miejscu dodać jeszcze kwestie ogrzewania i rodzaj grzejników, na jakie się zdecydujemy. Czasami jest, bowiem tak, że konkretne rozwiązania architektoniczne wymuszają na nas specyficzny dobór artykułów grzewczych. Znakomitym tego przykładem jest mieszkanie w bloku lub zamontowanie parapetów na stosunkowo niskimi poziomie. W takich okolicznościach znakomicie sprawdzają się grzejniki mini.

Wszelkiego rodzaju magazyny z zakresu budownictwa i dekoracji wnętrz zalecają, aby w zależności od rodzaju pomieszczenia, panowała tam inna temperatura. Przykładowo dla sypialni i przedpokoju jest to 16-18 °C, jadalni i salonu 20-22 °C, kuchni 18-20 °C a w łazience powinno być aż 24 °C. Żeby temu sprostać, koniecznością staje się inwestycja w kaloryfer wydajny pod względem mocy grzewczej. W naszej szerokiej ofercie każdy zainteresowany może znaleźć kaloryfery o dużej efektywności i w kompaktowych rozmiarach, które bez trudu mogą zostać umieszczone w miejscach wybranych przez użytkownika.

Pomimo swoich kompaktowych wymiarów proponowane grzejniki dekoracyjne charakteryzują się dużą wydajnością. Na szczególną uwagę zasługuje model Convector RC21 od firmy Radox Design o mocy grzewczej 640 W. Jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku ogrzewania pomieszczeń z większymi oknami, witrynami i parapetami na niskim poziomie. Wykonany jest z pojedynczego kawałka blachy o dużej grubości, przez co tworzy wyjątkowo estetyczną i odporną na wszelkie odkształcenia całość. Na skutek zjawiska konwekcji, przy szybie tworzona jest kurtyna powietrza, która skutecznie blokuje utratę ciepła tak częstego przy dużych przeszkleniach.

Dodatkowo oprócz dużej wydajności grzewczej grzejniki w wersji mini charakteryzują się nieprzeciętnym designem. Z racji swojego dekoracyjnego charakteru zostały stworzone przez znanych i cenionych projektantów artykułów użytkowych. Ich stylistykę docenią w szczególności osoby gustujące w minimalizmie i prostych, spokojnych formach geometrycznych.

Dobrym rozwiązaniem przed dokonaniem ostatecznej decyzji o zakupie jest skonsultowanie się z doradcą z branży artykułów grzewczych. Posiadając informacje o specyfice naszych pomieszczeń, powierzchni do ogrzania i ogólnych warunkach mieszkaniowych, będzie nam w stanie doradzić, który grzejnik będzie odpowiedni.

W naszej szerokiej ofercie urządzeń grzewczych każda zainteresowana osoba może znaleźć propozycje od tak znanych producentów jak: Radox Design, Purmo, Brugman czy Jaga. Wszyscy oni dołożyli wszelkich starań, aby klient otrzymał artykuł grzewczy najwyższej klasy, solidnie wykonany i z długą żywotnością na lata.